Jak zainstalować tematy na Playstation 3

Instalacja tematów na Playstation 3 może odbyć się trzema sposobami - z płyty CD, innego nośnika zewnętrznego jak również poprzez przeglądarkę naszej konsoli.

Konsola Playstation 3 nie zawsze musi wyglądać tak samo. Instalacja nowego motywu na tej kosoli jest czynnością łatwą, którą można wykonać na kilka różnych sposobów. Tematy są tworzone przez fanów konsoli Playstation 3, twórców gier, bądź pracowników Playstation. Tematy to kompozycje graficzne zmieniające diametralnie wygląd wewnętrzny naszej konsoli. Podczas instalacji nowego tematu wymieniane są najczęściej ikony w menu głównym oraz tapeta w tle. Motywy są zapisywane jako pliki z rozszerzeniem .p3t. Najczęściej tematycznie nawiązują one do gier, filmów, komiksów, bądź seriali telewizyjnych. Ich cena w Playstation Store sięga około siedmiu złotych.

 

  • Instalacja tematu z płyty
    Możemy użyć tematu dołączonego do zakupionej wcześniej gry. Żeby zainstalować tematy na Playstation 3 należy włożyć płytę do napędu konsoli, po czym z menu wybrać niebieską ikonę tematu w obszarze gra i kliknąć na plik motywu, który chcemy zainstalowoć. W ten sposób temat ten zostanie automatycznie użyty po zakończeniu instalacji. Oprócz tego tematy są one ogólne dostępne w interniecie do ściągnięcia. Można je także nabyć poprzez Playstation Store.
  • Instalacja tematu z nośnika zewnętrznego
    Aby zainstalować temat na konsoli najpierw należy go pobrać na dysk twardy komputera. Istnieje kilka stron, z których można ściągnąć motywy na Playstation 3. Są to www.ps3-themes.com i www.allps3themes.com. Kiedy plik z pożądanym tematem znajduje się już na dysku twardym należy podłączyć do komputera nośnik zewnętrzny na przykład pendrive. Następnie należy utworzyć na nośniku katalog o nazwnie PS3, a w nim następny o nazwie THEME. W folderze THEME można umieszczać pobrane wcześniej tematy. Następnie podłączamy nasz nośnik danych do konsoli. Uruchamiamy menu, a z niego wybieramy opcję ustawienia, po czym ustawienia motywu. Później wybieramy motyw, który chcemy zainstalować, a system wykonuje za nas całą rzesztę instalacji.
  • Instalacja tematu poprzez przeglądarke
    Istnieje także metoda instalowania tematów poprzez użycie wbudowaniej przeglądarki internetowej w Playstation 3. Nie jest to niezawodny sposób, jednakże nie wymaga on użycia nośników zewnętrznych. Aby zainstalować tematy na Playstation 3 uruchamiamy przeglądarke w naszym PS3. Wpisujemy adres jednej ze stron z tematami do konsoli. Na stronie wyszukujemy odpowiadający nam motyw i klikamy download. Konsola powinna automatycznie zainstalować ściągnięty przez nas motyw.