Jak zaoszczędzić na kosmetykach?

Mądre planowanie zakupów i inwestowanie w wysoką jakość produktu pozwolą nam zaoszczędzić na kosmetykach bez potrzeby ograniczenia swoich potrzeb.

Osoba dbająca o swój wygląd jest zmuszona ponosić znaczne wydatki na różnorodne produkty do pielęgnacji urody. Chociaż na ogół są one warte swojej ceny, często przepłacamy, kupujemy coś, co nie jest nam potrzebne. Rozsądne zakupy pozwolą nam zaoszczędzić na kosmetykach część pieniędzy.

Rozsądne zakupy oszczędzą czas i pieniądze

Pierwszym krokiem niezbędnym, aby zaoszczędzić na kosmetykach jest rozważne planowanie zakupów. Bywa, że wybieramy się do drogerii aby poprawić sobie nastrój lub odreagować stres - kupujemy wtedy rzeczy, które wcale nie są nam potrzebne. Łatwo ulegamy też promocjom i pozornym okazjom. Wcześniejsze zaplanowanie zakupów pozwoli uniknąć tego typu problemów. Udajemy się do sklepu z listą i kupujemy tylko wypisane w niej produkty. Jeszcze lepszą metodą aby zaoszczędzić na kosmetykach są zakupy przez internet. Nie damy się wtedy skusić promocjom i miłej atmosferze sklepu, możemy łatwo porównać oferty, a ceny są często dużo niższe niż w drogeriach. Jeśli mamy na takim portalu konto członkowskie możemy uzyskać atrakcyjny rabat. W sklepach internetowych warto kupować jednak tylko sprawdzone produkty - perfumy czy drogie kremy lepiej wybrać osobiście. Przed zakupem prośmy o darmowe próbki - w dobrych sklepach można najpierw przetestować krem czy perfumy i stwierdzić, czy odpowiadają naszym potrzebom.

Płaćmy za kosmetyk, nie za opakowanie

Czasami warto kupić kosmetyk "z wyższej półki". Bywają skuteczniejsze, bardziej wydajne i trwałe. Nie należy żałować pieniędzy na perfumy (te droższe są na ogół bardziej wydajne i intensywniejsze), kosmetyki do makijażu (za podkład czy cienie z naturalnych składników warto zapłacić więcej - nie niszczą skóry ani nie wywołują alergii) ani dobre kremy do twarzy. Spokojnie można jednak zaoszczędzić na kosmetykach typu szampon, płyn do kąpieli, mleczko do demakijażu czy żel pod prysznic - ich skład i właściwości są bardzo podobne zarówno w tańszych, jak i droższych produktach. Jeśli kosmetyk jest dosyć trwały, można kupić większe opakowanie. Nie warto płacić za markę ani ładny wygląd, dlatego należy zawsze porównywać skład drogich kosmetyków w eleganckich opakowaniach z ich tańszymi odpowiednikami. Dobrym pomysłem, aby zaoszczędzić na kosmetykach jest kupowanie produktów polskich firm - są na ogół tańsze niż ich zagraniczne odpowiedniki.