Jak zapakować butelkę wina na prezent - pomysły

Sposoby na eleganckie i oryginalne dekoracje butelki trunku, które zachwycą obdarowanego i uczynią prezent na długo zapamiętanym.

Alkohol to doskonały prezent na różne okazje: urodziny przyjaciółki, imieniny teściowej, czy jubileusz. Aby ucieszyć obdarowanego warto zapakować butelkę wina w niebanalny i oryginalny sposób wykorzystując gotowe torebki lub samodzielnie wykonane opakowania.

Jak zapakować butelkę wina efektownie i szybko?

Eleganckim i prostym pomysłem na zapakowanie butelki wina jest wykorzystanie gotowych dekoracji. Gotowe opakowania charakteryzuje prostota i staranność wykonania. Największy ich wybór oferują sklepy papiernicze, sprzedające torby prezentowe o rozmiarze dopasowanym do butelki. Dostępne są torebki wykonane z kolorowej tektury falistej, papieru czerpanego, lakierowanego arkusza z nadrukami, lub ekologiczne- zrobione z szarego papieru pakowego, za to ręcznie zdobionego.W winiarniach można nabyć zaś specjalne, ozdobne kartoniki oraz drewniane skrzynki na jedną lub więcej butelek wina. Do butelki, leżącej na wyściełanym sizalowym „siankiem” opakowaniu, wystarczy przyczepić bilecik, kokardkę lub przewiązać je rafią, by uzyskać gustowny podarunek. Zamiast kartonu lub skrzynki można także zapakować butelkę wina w specjalny stojak. Niezwykle elegancko będzie prezentowało się w wiklinowym koszyczku, metalowym stelażu lub drewnianej podstawce.

Jak niepowtarzalnie zapakować butelkę wina?

Własnoręcznie zapakowana butelka wina zyskuje na elegancji i wartości jeśli jest ozdobiona w niepowtarzalny i dobrany do okoliczności sposób. Aby wyczarować wyjątkowe opakowanie można owinąć wino kolorową bibułką, celofanem albo papierem, który marszczymy na szyjce butelki i przewiązujemy wstążką. Bardzo eleganckim opakowaniem będzie zawinięcie butelki w duży kawałek delikatnego materiału, który ściągniemy na szyjce materiałową kokardą lub ozdobnym sznurkiem. Do tego celu świetnie nadadzą się kolorowa organdyna, jedwabna apaszka, lub delikatna koronka, które dobrze układają się na szkle. Zapakowaną butelkę wina możemy dodatkowo ozdobić doszytymi do materiału cekinami, guzikami i koralikami. Butelkę z trunkiem można także owinąć szeroką kolorową wstążką albo dekoracyjnym sznurkiem. Zaczynając od dołu butelki raz przy razie owijamy naczynie wstążką, wykańczając na górze ozdobnym supłem i doczepiając kokardę oraz karteczkę z dedykacją. Butelka trunku świetnie będzie się także prezentowała w materiałowej, własnoręcznie uszytej torebce. Torbę na wino można wyczarować z kawałka lnu, filcu lub innego sztywnego materiału, ozdobionego rysunkiem, haftem lub aplikacjami. Torebka z uchwytami lub ściągna tasiemką jak woreczek, to uroczy sposób na zapakowanie butelki wina.