Jak zapleść warkocz francuski

Aby prawidłowo zapleść warkocz francuski należy poznać metodę systematycznego dobierania włosów oraz wybrać odpowiednią fryzurę, zawierającą warkocz.

Warkocz francuski, zwany też dobieranym, jest fryzurą cenioną zarówno przez dziewczęta, jak i dojrzałe kobiety. Wygląda efektownie na każdej głowie, dodaje szyku i elegancji i nigdy nie wychodzi z mody. Fryzurę z elementami warkocza dobieranego można zrobić nie tylko z długich włosów, ładnie prezentuje się też na włosach półdługich, a nawet krótkich. Zapleść warkocz francuski można samodzielnie, trzeba tylko poznać kilka sztuczek, ułatwiających to zadanie.

Metoda zaplatania
Aby zapleść warkocz francuski należy przede wszystkim dobrze rozczesać włosy. Posklejane pasma utrudniają wykonanie fryzury i sprawiają, że warkocz brzydko się układa. Warto również zaczesać włosy tak, aby nie dzielił ich przedziałek. Pasma nad czołem należy podzielić na trzy równe części. Formowanie fryzury zaczyna się tak, jak zaplatanie zwykłego warkocza, czyli pukiel włosów z prawej strony trzeba przełożyć tak, aby znajdował się na środku, w podobny sposób przekładamy splot z lewej strony. Pasmo włosów z prawej strony ponownie musi powędrować do środka, następnie do lewego pukla należy dobrać niewielką ilość włosów i przełożyć do środka. Tak samo trzeba postąpić z prawym pasmem. Zaplatać warkocz, pamiętając, aby przed każdym przełożeniem pukla włosów na środek, dobrać niewielką ilość włosów, włączając je we fryzurę. Dobierać włosy trzeba tak długo, aż dojdzie się do poziomu poniżej linii włosów. Od tego momentu warkocz zaplata się już w sposób tradycyjny. W trakcie wykonywania fryzury należy trzymać ręce blisko głowy, aby warkocz był ciasno spleciony.

Warianty fryzur
Opisany powyżej sposób ma na celu utworzenie najprostszego warkocza francuskiego, biegnącego od czubka głowy ku dołowi i zakończonego na ramionach. Istnieje też wiele fryzur zawierających elementy warkocza francuskiego, które mogą być z powodzeniem stosowane do sukni wieczorowej, stroju dyskotekowego, a nawet sportowego. Bardzo atrakcyjnie wygląda grzywka spleciona w warkocz francuski. Należy jednak dołożyć starań, aby w jego skład wchodziły jedynie wydzielone włosy z grzywki. Można również zapleść warkocz francuski z części włosów po jednej stronie głowy, a następnie utworzyć kok czy kucyk ze wszystkich włosów. Bardzo efektownie wygląda również korona z warkocza. Są dwie metody jej tworzenia. Pierwsza polega na zapleceniu dwóch warkoczy francuskich, biegnących po obu stronach głowy za uszy, a następnie związaniu ich w kucyk, kok, bądź połączeniu w jeden warkocz. Ta fryzura przeznaczona jest dla osób mających długie, gęste włosy. Druga metoda, dająca efekt korony polega na zapleceniu jednego warkocza dookoła głowy. Powinien on zaczynać się z prawej strony, biec za ucho, następnie łukiem w górę za lewym uchem. Koniec splotu należy przypiąć wsuwkami, aby fryzura się nie zepsuła. Można też zasłonić zakończenie warkocza ładną spinką w kształcie kwiatka czy kokardy.