Jak zaproponować randkę - pomysły

Pytanie jak zaproponować randkę, towarzyszy najczęściej nieśmiałym osobom – nie ma niezawodnej recepty, ale najlepszą jest bezpośrednia rozmowa.

Dla wielu osób zaproponowanie randki stanowi spory kłopot - nieśmiałość w połączeniu z brakiem odpowiedniego pomysłu sprawia, że widmo spędzenia wspólnego czasu oddala się w szybkim tempie. Są jednak sposoby, by przełamać niemoc i odważyć się na zaproszenie podobającej się osoby do kina, na pizzę czy do parku.

Spontaniczność pomoże w zaproponowaniu randki

Choć zabrzmi to banalnie, najskuteczniejszą metodą na zaproponowanie randki jest pewność siebie i rozmowa z naszym obiektem westchnień. Tylko w ten sposób mamy szansę na poznanie osoby, która spodobała nam się na przykład w restauracji, na spacerze czy w sklepie. Nie ma co ukrywać, że nie jest to ryzykowne - potencjalna sympatia może być już w związku, co pewnie wprowadzi obojga rozmówców w zakłopotanie. Kto jednak nie ryzykuje, nie osiąga sukcesów, dlatego warto choćby spróbować spełnić swoje pragnienia. Trzeba przede wszystkim opanować emocje i być naturalnym - spokojny ton i pewność siebie mogą wzbudzić zainteresowanie drugiej osoby. Temat do rozmowy powinien nasunąć się sam - otoczenie, pogoda, miły komplement czy zaproszenie na kawę lub wspólny posiłek. Wyuczone regułki raczej nie wchodzą w grę. Popularna zasada mówi o tym, żeby bez namysłu podejść do osoby, która nam się spodobała. Każda kolejna sekunda zwątpienia powoduje większą tremę. Gdy nieśmiałość mimo wszystko jest barierą nie do przeskoczenia - warto znaleźć długopis i kartkę. Kilka romantycznych słów wraz z imieniem i numerem telefonu być może zaciekawi i zaintryguje potencjalną sympatię.

Przemyślana strategia

Innym problemem, z którym się można spotkać, będzie zaproponowanie randki osobie, którą znamy, choćby z widzenia. Jeśli chcemy się umówić, warto zdobyć kilka informacji na jej temat - czy dana osoba jest singlem, jakie ma zainteresowania, oczekiwania co do związków. Jedną z metod, by to zrobić, jest zapytanie o informacje wspólnych znajomych, czy nawet poproszenie ich o próbę zeswatania. Drugim sposobem jest Internet - istnieje szansa, że nasz obiekt westchnień ma konto w jednym z tak bardzo popularnych w dzisiejszych czasach serwisów społecznościowych i randkowych. Można tam nie tylko dowiedzieć się wielu przydatnych wiadomości, ale nawet zaproponować randkę. To dobry pomysł dla osób, które są nieśmiałe i łatwiej będzie im wysłać wiadomość tekstową niż zapytać osobiście. Znając zainteresowania potencjalnej sympatii, warto się odpowiednio przygotować i na przykład zaprosić do kina na ulubiony film lub koncert, na którym zagra podziwiana kapela. Dobrym pretekstem może być prośba o pożyczenie płyty czy książki - jeśli macie wspólne zainteresowania, rozmowa sama potoczy się w odpowiednim kierunku. Niezawodnym pomysłem jest zaproponowanie wspólnego spaceru - jeśli druga osoba jest zainteresowana poznaniem się, nie powinna odmówić romantycznej przechadzki.