Jak zdobyć znajomych w nowym mieście

Zdobycie znajomych w nowych mieście może bardzo ułatwić nam aklimatyzację, jednak, aby stać się popularnym, trzeba najpierw okazać przyjazne nastawienie.

Przeprowadzka w nowe miejsce bywa trudna. Jedną z przyczyn stresu jest brak przyjaciół w nowym środowisku. Jak szybko zyskać sympatię nowo poznanych ludzi? Niewątpliwie uśmiech i pozytywne nastawienie ułatwią zadanie. Zdobycie znajomych w nowych mieście będzie proste, jeśli zastosujemy kilka pożytecznych zasad.

Dobre rady na początek
Osoba pogodna i uśmiechnięta szybciej nawiąże kontakt z innymi niż ktoś smutny. Dzieje się tak, dlatego, że wierzymy, iż przy szczęśliwej osobie sami poczujemy się szczęśliwi. Warto wypróbować siłę uśmiechu. Podchodźmy do ludzi z pozytywnym nastawieniem. Warto wyjść z inicjatywą- mamy wtedy większe szansę na zdobycie znajomych w nowych mieście. To bardzo ważne, ponieważ nikt nie odtrąci kogoś, kto pierwszy okazał mu sympatię. Powinniśmy także być autentycznie ciekawi drugiego człowieka, tak, aby rozmowa z nim nie była tylko sposobem na zabicie czasu. Słuchajmy innych z uwagą- najwięcej przyjaciół mają nie dobrzy mówcy, ale dobrzy słuchacze. Postarajmy się też znaleźć płaszczyznę porozumienia z nowo poznaną osobą. Na pewno jest coś, co was łączy. Może to być wspólne hobby lub podobny gust muzyczny czy kulinarny.

Gdzie szukać?
Nawet z najlepszym nastawieniem zdobycie znajomych w nowych mieście jest trudne, gdy siedzimy w miejscu. Trzeba otworzyć się na ludzi i wyjść z domu. Na początek dobrze jest poszukać w najbliższym otoczeniu - wśród sąsiadów z bloku czy osiedla. Wspaniałym źródłem nowych znajomości jest również nasza szkoła, uczelnia lub praca- tam łatwo spotkać ludzi o podobnym wieku i stylu życia. Bardzo prosto jest nawiązać z nimi kontakt, wystarczy zacząć rozmowę o ostatniej konferencji, czy ciekawym wykładzie na uczelni. Unikajmy jedynie złośliwości i rozpowiadania tajemnic- opinia plotkarza może nam tylko zaszkodzić. Jeśli szukamy osób, które dzielą nasze pasje, warto odwiedzić miejsca z nimi związane. Miłośnika literatury znajdziemy w bibliotece, fanów naszej ulubionej muzyki na koncercie, a osoby uwielbiające uprawiać sport w klubach fitness. Na pewno nie zabraknie nam tematów do rozmów z kimś, kto ma takie samo hobby.

Sieć znajomych
Jeżeli w dotychczasowym miejscu nie brakowało nam przyjaciół, można poprosić ich o pomoc. Być może mają znajomych gotowych ułatwić nam aklimatyzację. Zdobycie znajomych w nowych mieście stanie się wtedy dużo łatwiejsze. Przydatne mogą okazać się fora lub strony internetowe interesującego nas miasta. Możesz na nich zasygnalizować chęć zawarcia nowych znajomości. Warto też wykorzystać internetowe aplikacje do komunikowania się. Ponadto na portalach typu nasza-klasa czy Facebook możesz odświeżyć stare znajomości. Może okazać się, że dawna koleżanka z podstawówki mieszka teraz w sąsiedniej dzielnicy, a kolega poznany na obozie pracuje teraz w biurze blisko nas. Jak widać zdobycie znajomych w nowych mieście może być proste, jeśli wiemy, gdzie szukać.