Jak złagodzić podrażnienie po depilacji

Zimne okłady, lecznicze olejki, masaż oraz pomocne maści czy peeling to tylko niektóre sposoby, aby złagodzić podrażnienie po depilacji.

Każda kobieta marzy o pięknym i gładkim ciele. Jednak częste golenie może powodować skutki uboczne. Niezależnie od metody usuwania włosków można złagodzić podrażnienie po depilacji stosując domowe sposoby. Regularne dbanie o skórę spowoduje, że ciało będzie idealnie gładkie i promienne.

 

 

 1. Zimny okład
  Bezpośrednio po zabiegu, na przykład woskowania, aby złagodzić podrażnienie po depilacji, warto przyłożyć do skóry kostki lodu, które zniwelują ból spowodowany usunięciem włosków wraz z cebulkami. Lód należy przytrzymywać przy skórze przez kilka minut. Jeśli nie ma możliwości użycia lodu, można także przykładać ściereczkę zamoczoną w bardzo zimnej wodzie. 
   
 2. Leczniczy masaż
  Dobrym sposobem jest zastosowanie kojących olejków, które należy wmasować w skórę. Jednym z nich jest olejek jojoba, który nawilży skórę i złagodzi podrażnienia. Podobne działanie wykazuje olejek z avocado oraz z drzewa herbacianego. Pomaga łagodzić stany zapalne, w tym zapalenie mieszków włosowych, spowodowane depilacją. Zmniejsza także zaczerwienienia.
   
 3. Zbawienny napar
  Kolejny sposób na zmniejszenie podrażnień po depilacji to przemywanie skóry wyciągiem z oczaru wirginijskiego. To ziołowe lekarstwo można zakupić w aptece lub sklepach zielarskich. Wykazuje on działanie antybakteryjne oraz łagodzące. Wystarczy przemyć skórę wyciągiem wirginijskim bezpośrednio po wykonanym zabiegu. 
   
 4. Pomoc z apteki
  Jeśli podrażnienia są bardzo dużym dyskomfortem, a krostki, które powstały po depilacji, uniemożliwiają założenie bielizny czy spodni, konieczne jest zastosowanie leku dostępnego w aptece. Czasami pomocna okaże się maść z witaminami A, E i C, która kosztuje tylko kilka złotych. Aby działanie było silniejsze, warto zakupić żel lub maść z pantenolem, który chłodzi skórę i łagodzi podrażnienia, a także z dodatkiem cynku. Sprawdzonym lekiem jest Tribiotic, który jest antybiotykiem dostępnym bez recepty. Zaaplikowany tuż po depilacji zapobiega powstawaniu krostek.
 5. Delikatny puder
  Aby zapobiec podrażnieniom można także zastosować talk. Jest to puder, który często aplikuje się małym dzieciom przy otarciach i innych dolegliwościach skórnych. Talk jest bardzo delikatny, dlatego pomaga złagodzić podrażnienia po depilacji nawet alergikom. Aby mógł zadziałać, warto aplikować go przed snem, kiedy do skóry nie przylega bielizna oraz inne ubrania, które mogą krępować ruchy.
   
 6. Zapobieganie wrastaniu włosków
  Usuwanie włosków za pomocą plastrów z woskiem, pasty cukrowej lub depilatora, często powoduje wrastanie włosków w skórę. Jest to nie tylko bolesne, ale także nieestetyczne. Jest także utrudnieniem w wykonywaniu kolejnych zabiegów. Dlatego też, aby złagodzić podrażnienie po depilacji, konieczne jest wykonywanie częstych peelingów miejsc depilowanych. Peeling wygładzi skórę i usunie martwy naskórek. Należy go wykonywać zarówno przed depilacją jak i dzień, dwa po zabiegu, kiedy skóra nie będzie podrażniona. Można wybierać spośród wielu różnych rodzajów peelingów - gruboziarnistych, owocowych, warzywnych czy z dodatkiem energetyzującej kofeiny.