Jak znaleźć numer komórkowy

Przeszukanie serwisów teleadresowych, portali społecznościowych oraz wykoszystanie wyszukiwarki internetowej pozwala nam szybko znaleźć numer komórkowy.

Telefon komórkowy należy do najwygodniejszych środków telekomunikacyjnych, które są w powszechnym użyciu. Tani, niewielki, dostępny dla wszystkich i bardzo wygodny, te cechy spowodowały masowe rozprzestrzenienie się komórek po całym świecie. Jeśli potrzebujemy dodzwonić się pewnej osoby, nie stanowi to najmniejszego problemu, nawet jeśli ta znajduje się ona na drugim końcu świata. Jest jednak jedno „ale”. Musimy posiadać jej numer telefonu. Jeśli go nie znamy, możemy wykorzystać możliwości internetu, by szybko znaleźć numer komórkowy poszukiwanej osoby.

 

 

  • Serwisy teleadresowe
    Jeżeli znamy miejsce zatrudnienia poszukiwanego przez nas posiadacza telefonu, pierwsze kroki warto postawić na stronie internetowej jego firmy. W zakładce poświęconej na kontakt z klientem bardzo często wymienione są telefony kontaktowe, najczęściej są to komórki przypisane konkretnym osobom. Korzystając z funkcji wyszukiwania przeglądarki internetowej, ukrytej pod kombinacją klawiszy Control i F możemy wpisać imię i nazwisko poszukiwanej osoby. Jeśli występuje ono na danej stronie to zostanie podświetlone, a my możemy sprawdzić czy został do niego przypisany numer telefonu. Warto również odwiedzić serwisy zawierające dane teleadresowe firm, na przykład panorama firm lub podobne. Jeżeli w ten sposób nie udało nam się znaleźć numeru komórkowego, należy przejść do następnego kroku poszukiwania.
  • Serwisy społecznościowe
    Posiadacze profili na portalach typu Facebook bardzo często zamieszczają na nich swoje dane kontaktowe. Należy jednak pamiętać, że dostęp do nich będzie miała tylko określona grupa, najczęściej określona jako przyjaciele czy znajomi. Jeśli nie należymy do niej nie będziemy mieli wglądu do interesujących nas danych, jednak możemy poprzez portal skontaktować się z właścicielem telefonu i poprosić go o numer. Dlatego nie powinniśmy zrażać się początkowymi niepowodzeniami w znalezieniu numeru komórkowego i przeszukiwać kolejne znane nam serwisy społecznościowe, takie jak Nasza Klasa czy Golden Line lub inne przez nas odwiedzane. Jeśli jednak i ta metoda okaże się zawodna możemy jeszcze skorzystać z dobrodziejstw wyszukiwarki internetowej typu Google.
  • Wyszukiwarka internetowa
    Kluczem do tego, by znaleźć numer komórkowy poszukiwany przez nas jest postawienie odpowiedniego zapytania w wyszukiwarce. Bardzo dobrym pomysłem wydaje się być wpisanie imienia i nazwiska poszukiwanej osoby oraz skrótu: "tel.", "tel. kom." lub "kom." lub po prostu wyrazu "telefon". Jeśli w internecie znajduje się strona zawierająca numer telefonu komórkowy przypisany do danej osoby wyszukiwarka z pewnością ją odnajdzie. Jeżeli jednak i ta metoda zawiedzie, może to oznaczać, że poszukiwana przez nas osoba nie posiada numeru komórkowego lub nie udostępniła go nigdzie w internecie. W takim wypadku musimy próbować skontaktować się z nią w inny sposób, na przykład za pomocą wymienionych wyżej portali społecznościowych bądź poczty elektronicznej.