Jak zneutralizować zapach cebuli?

Aby skutecznie zneutralizować zapach cebuli z jamy ustnej, ciała oraz mieszkania, należy skorzystać z domowych sposobów, które w tym przypadku są najskuteczniejsze.

Cebula jest bardzo zdrowa i dobroczynnie działa na organizm ludzki, jednak jej zapach nie jest przyjemny, szczególnie w przypadku, kiedy czeka nas ważne spotkanie. Zneutralizować zapach cebuli mozna przy użyciu prostych, w wiekszości zupełnie naturlanych sposóbów. 

Usuwanie zapachu cebuli z ciała

Najbardziej nieprzyjemny jest zapach cebuli wydobywający się z ust. Może on zepsuć wiele ważnych chwil, a przy okazji przyprawić nas o dyskomfort i złe samopoczucie. Najlepszym sposobem jest unikanie jedzenia cebuli przed spotkaniem, jednak czasami jest to niemożliwe. W takim przypadku pozostaje nam dokładne umycie zębów oraz przepłukanie jamy ustnej mentolowym płynem. Świetnym środkiem, który potrafi zneutralizować zapach cebuli jest kawa (wystarczy przegryźć jedno ziarenko). Równie skutecznym sposobem jest pietruszka. Jej natka ma właściwości usuwające przykry zapach cebuli. Można także rzuć listek mięty lub skórkę cytryny. Podobnie działa sok z cytryny dzięki kwasom zawartym w tym owocu. Ostatecznym ratunkiem, do którego ucieka się najwięcej osób jest guma do żucia. Natomiast zapach z dłoni usunie kąpiel rąk w słonej wodzie, a także zanurzenie ich w soku z cytryny lub w fusach po kawie. Natomiast dla osób, które często doprawiają dania cebulą, w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego mogą nabyć specjalne mydełka metalowe, które posłużą przez długi czas.

Neutralizacja zapachu cebuli w mieszkaniu

Cebula pozostawia brzydki zapach również w mieszkaniu. Może on popsuć atmosferę spotkania, na które pieczołowicie gotowane były dania zawierające cebulę właśnie. Jednak nie oznacza to, że należy rezygnować z przyrządzania takich potraw. Istnieją sprawdzone sposoby na uratowanie sytuacji. W tym przypadku przyda się również kawa. W pomieszczeniu, w którym unosi się brzydki zapach, należy postawić talerzyk z kilkoma łyżeczkami kawy. Zneutralizować zapach cebuli w naczyniach pomoże natomiast umycie ich w roztworze z soli kuchennej. Pomocne w walce z brzydkim zapachem będą również goździki, imbir lub cynamon. Gotowane chwilę w wodzie powinny skutecznie usunąć cebulową woń. Podgrzewanie olejków eterycznych, szczególnie eukaliptusowego, również przyniesie zamierzony efekt. Unosząca się woń wchłonie przykry zapach. Warto także często wietrzyć mieszkanie, lub zaopatrzyć się w dobry pochłaniacz zapachów w kuchni.