Jak zorganizować ślub na plaży

Ślub na plaży to wydarzenie niezwykłe, wymagające uzyskania określonych pozwoleń, a także właściwego zorganizowania przyjęcia.

Każda młoda para chce, aby dzień jej ślubu był wyjątkowy. W przypadku ceremonii kościelnej wybór miejsca jest oczywisty. Jednakże w przypadku ślubu cywilnego możliwe jest wybranie bardziej niezwykłego miejsca, jakim może być na przykład plaża nad jeziorem lub morzem. Jednak ślub na plaży musi zostać zaplanowany z dużo większym wyprzedzeniem z uwagi na formalności, jakie muszą zostać uregulowane.

Rozmowy z przedstawicielami urzędu stanu cywilnego

Najtrudniejszym elementem całych przygotowań jest uzyskanie pozwoleń z urzędu stanu cywilnego. Aby je otrzymać konieczne jest złożenie podania uzasadniającego powód, dla którego ceremonia ślubna miałaby się odbyć poza budynkiem urzędu. W myśl obowiązującego prawa, jeśli wystąpią uzasadnione przyczyny, które nie są precyzyjnie określone, możliwe jest przeprowadzenie całego obrządku w miejscu wyznaczonym przez narzeczonych. W związku z tym przyszli małżonkowie muszą sami sprecyzować powody, dla których ślub miałby się odbyć akurat na plaży. Należy liczyć się z odmową ze strony urzędników, lecz kilkukrotne składanie podań powinno ich przekonać do tego pomysłu. Należy pamiętać o tym, iż ceremonia musi posiadać odpowiednią oprawę. Na plaży konieczne jest zapewnienie miejsc siedzących dla urzędników oraz dla młodej pary. Musi się także znaleźć miejsce, w którym możliwe będzie umieszczenie godła państwowego.

Ceremonia dla gości weselnych

Decydując się na organizację ceremonii na plaży należy właściwie przygotować całe przyjęcie. Trzeba zadbać o odpowiednie oświetlenie zwłaszcza, gdy uroczystość ma potrwać do białego rana. Goście powinni mieć zapewnione miejsca, w których mogliby odpocząć. Dobrze sprawdzają się duże namioty oraz zadaszenia, które można wynająć u określonych firm. Większość par decyduje się także na ustawienie podestu, na którym mogłyby się odbywać tańce i gdzie można rozlokować ewentualną orkiestrę bądź zespół czy didżeja. W sytuacji, gdy zamierza się skorzystać z tego rozwiązania ważne jest uzyskanie zgody od osób odpowiedzialnych za zarządzanie danym terenem. Zazwyczaj konieczne jest uiszczenie pewnej opłaty z tego tytułu. Młoda para musi także brać pod uwagę, iż ślub na plaży popsuć mogą niekorzystne warunki atmosferyczne, dlatego warto mieć plan awaryjny na wypadek zaistnienia takiej sytuacji.