Jak zorganizować ślub w Las Vegas

Zorganizowanie ślubu w Las Vegas nie wymaga wielu zabiegów, z formalnego punktu widzenia wystarczą ważne paszporty i pełnoletność.

W Stanach Zjednoczonych Las Vegas od lat jest miejscem niezwykle popularnym wśród osób, które chcą zorganizować wyjątkowy ślub w przystępnej cenie. Ostatnio bogata oferta ślubna "miasta grzechu" cieszy się również coraz większym zainteresowaniem par z całego świata. Aby zorganizować oryginalny i niezapomniany ślub w Las Vegas, warto zapoznać się z szeroką gamą możliwości, jakie miasto to stwarza przyszłym nowożeńcom.

Zaplanowanie ślubu w Las Vegas

  • W Las Vegas działają setki miejsc, w których odbywają się śluby (często spontaniczne), dzięki czemu zorganizowanie ceremonii nie wymaga wieloetapowego i skrupulatnego planowania. Rezerwowanie z wielotygodniowym wyprzedzeniem kapliczki, hotelu czy limuzyny, nie jest konieczne. Trzeba jednak pamiętać, że istnieją terminy szczególnie popularne wśród par pragnących powiedzieć "tak", jak na przykład Walentynki, kiedy to do kapliczek ślubnych w Las Vegas ustawiają się długie kolejki chętnych do zawarcia małżeństwa.
  • Przede wszystkim warto dobrze poznać bogatą ofertę ślubów tematycznych, aby zdecydować, jaki rodzaj uroczystości nas interesuje. Uroczystość w greckiej świątyni, pod imitacją Wieży Eiffla, czy w wielkim luksusowym kasynie? A może nieco bardziej oryginalny pomysł na zawarcie ślubu – na grzbiecie Harleya, podczas lotu nad Wielkim Kanionem, w limuzynie lub skacząc z zawieszonej na wysokości 50 metrów platformy, aby wykrzyczeć "tak"? W Las Vegas wszystko jest możliwe. Wybór atrakcji dla przyszłych małżonków wydaje się być nieograniczony.
  • Hotele w Las Vegas zazwyczaj oferują szeroki zakres usług związanych ze ślubem: rezerwację kapliczki, kapłana (niezależnie od wyznania czy języka), reportaż fotograficzny, chór gospel, opiekę nad zaproszonymi, przygotowanie strojów, kwiatów, przyjęcie weselne i wiele innych udogodnień. Jedynym ograniczeniem są dostępne fundusze. Jednak śluby to jedne z najważniejszych atrakcji Las Vegas, więc ceny ślubnych usług są tam niższe niż w innych, bardziej "poważnych" miastach.
  • Ceremonię ślubną w Las Vegas można zorganizować już od 150 dolarów. Najpopularniejsze są jednak tak zwane "śluby tradycyjne", za około 300 dolarów. Cena ta obejmuje wynajęcie kapliczki, świadka, fotografa, kwiaty oraz przewiezienie nowożeńców limuzyną do hotelu.

Wymagane dokumenty i nostryfikacja ślubu w kraju pochodzenia

Ślub zawarty w Las Vegas jest ważny z prawnego punktu widzenia, jeśli dopełniono odpowiednich formalności. Jedyne wymogi dla obcokrajowców chcących wziąć ślub w Las Vegas, to ważne paszporty i pełnoletność. Aby ślub był ważny w kraju pochodzenia, nowożeńcy powinni poprosić o akt małżeństwa i pieczątkę z Clark County Marriage Bureau w Las Vegas, co kosztuje od 30 do 50 dolarów. Po powrocie do kraju należy zarejestrować zawarte małżeństwo w Urzędzie Stanu Cywilnego, przedstawiając dokumenty, które wydano nam w po zawarciu ślubu w Las Vegas.