Jak zorganizować szybką przeprowadzkę?

Jeśli marzysz o zorganizowaniu szybkiej przeprowadzki, musisz pamiętać go załatwieniu wszelkich formalności i odpowiednich sposobach pakowania.

Przeprowadzka kojarzy się z bałaganem, zamieszaniem i chaosem. Zamiast myśleć o nowym mieszkaniu, myślimy raczej koszmarze, który wiąże się z pakowaniem mebli, ubrań, jak również innych przedmiotów i ich bezpiecznym trasnportem. Są jednak sposoby na to by oszczędzić sobie stresu i zorganizować szybką przeprowadzkę.

Niezbędne formalności
Zanim zapakujemy nasze rzeczy do samochodu, który przewiezie je do nowego mieszkania, trzeba załatwić kilka innych ważnych spraw. Na początek należy przenieść na nowy adres lub rozwiązać umowy z telewizją cyfrową, internetem i telefonem oraz ewentualnie przepisać na nowego właściciela media, które są dostępne w naszym mieszkaniu. Następnie trzeba się skontaktować się ze spółdzielnią mieszkaniową, aby rozliczyć ewentualne nadpłaty w czynszu. Kolejny punkt to wymeldowanie się z dotychczasowego adresu i zameldowanie się w nowym miejscu zamieszkania. A co się z tym wiąże, zamówienie przekierowania korespondencji na poczcie na nowy adres. Ważne, by o nowym adresie powiadomić urzędy, banki, firmy ubezpieczeniowe, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy. Uniknie się w ten sposób konfliktów z tymi instytucjami. Krótko przed dniem przeprowadzki należy wymontować kuchenki gazowe, zlewy i anteny satelitarne. Należy również ustalić, jak zorganizować szybką przeprowadzkę - na własną rękę, czy zlecić to zadanie firmie zajmującej się tym profesjonalnie.Ta usługa staje się coraz bardziej popularna, ponieważ cały proces odbywa się szybko i sprawnie i, co najważniejsze, bezpiecznie.

Sposoby pakowania
Jeżeli zdecydujemy się na pomoc firmy przeprowadzkowej, należy sprawdzić, jakim ubezpieczeniem objęta jest ta firma i sporządzić szczegółową listę przewożonych rzeczy, by sprawdzić je, gdy dojadą na miejsce. U firmy takiej można najczęściej zamówić różnego rodzaju i wielkości pojemniki, kartony i worki. To pomoże nam zorganizować szybką przeprowadzkę. By bezpiecznie spakować swoje rzeczy, można kupić również tekturę falistą, styropian i folię bąbelkową. Bez względu na to czy przeprowadzamy się sami, czy przy pomocy firmy, pakowanie najlepiej zacząć od rzeczy, bez których przez najbliższe dni w starym domu można się obyć, na przykład zastawy stołowej używanej tylko w czasie świąt. Łatwo będzie zorganizować szybką przeprowadzkę, jeżeli spakuje się po kolei zawartość każdego pomieszczenia i opisze się wszystkie kartony i worki. Zaznaczamy, co znajduje wewnątrz kartonu i dokąd on ma być dostarczony (piwnica, garaż, kuchnia). To ułatwi ich rozpakowywanie w nowym domu. Do kartonów można pakować książki, garnki, buty, do worków lżejsze rzeczy - pościel, ubrania i zasłony. Szkło bezpiecznie jest pakować do pojemników plastikowych. Szklanki i kieliszki najlepiej zawinąć w papier, wypełnić je kulkami ze zgniecionego papieru i ustawić w pozycji pionowej. Talerze dobrze jest ułożyć jeden na drugim, przedzielając je warstwami folii bąbelkowej. Obrazy należy pakować po dwa, malunkiem do środka, rozdzielając grubą warstwą papieru, by uniknąć zadrapania lub stłuczenia szkła. Meble, po wypakowaniu z nich wszystkich rzeczy, można zdemontować. Jeśli jednak będą przewożone w całości, to trzeba pamiętać, by i je zabezpieczyć, osłaniając narożniki i nogi.