Jak zorganizować udaną imprezę integracyjną pracowników

Imprezę integracyjną należy odpowiednio zoragnizować a możliwymi pomysłami na nią są na przykład mecz hokejowy, rozgrywka paintball czy terenowa gra fabularna.

Między pracownikami każdej firmy zachodzą różne stosunki formalne i nieformalne. Ich intensywność tworzy ściśle zorganizowane życie zakładu pracy. Warto pomyśleć nad jego urozmaiceniem i zorganizować imprezę integracyjną.
 

 • Plan imprezy integracyjnej
  Dokładnie opracowany plan będzie tworzył scenariusz działań podczas całego przedsięwzięcia. Poszczególna składowa część imprezy stanowi element całości. Ewentualne problemy z jedną kwestią zapewne spowodują niedociągnięcia w pozostałych. O tym czy odniesiemy sukces czy poniesiemy porażkę w znacznej mierze decyduje miejsce oraz zapewnione pracownikom atrakcje.
   
 • Zimowa impreza integracyjna
  Doskonałym pomysłem na charakter organizowanego wyjazdu są sporty zimowe. Pracownicy otrzymują zakwaterowanie w hotelu dającym możliwość korzystania z dobrodziejstw SPA. Głównym punktem imprezy jest mecz hokejowy. Całość poprzedzona treningami prowadzonymi przez profesjonalnego trenera. Uczestnicy w strojach hokeistów mają okazję zaprezentować grę zespołową. Pozwala to ocenić stosunki między pracownikami. Pozostałymi atrakcjami czekającymi na pracowników mogą być nauka jazdy bojerami lub trening snowboardowy. Wieczorami organizatorzy zapewniają doskonały klimat przy rytmach wybranego stylu muzyki i smacznym jedzeniu.
   
 • Paintball pomysłem na imprezę integracyjną
  Cechami jakie przydadzą się uczestnikom są inteligencja, determinacja i szybkość podejmowania decyzji. Zerowe znaczenie ma wiek, płeć czy siła uczestnika. Głównym celem zabawy jest zdobycie obozu przeciwnika eliminując członków drużyny przeciwnej. Eliminacja polega na trafieniu przeciwnika kulą z farbą wystrzeloną z pistoletu painballowego. W trakcie tego typu imprezy integracyjnej świetnie sprawdzi się hasło "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Grupa, która podczas gry paintballowej będzie działała jako kolektyw przyniesie sukces nie tylko w czasie gry ale także w firmie.
   
 • Terenowa gra fabularna jako styl imprezy integracyjnej
  Pracownicy wcielają się w postacie oderwane od zwykłego świata. Uczestnicy imprezy mają za zadanie odnaleźć mapę wskazującą drogę do antycznego skarbu. Zdobycie mapy, to dopiero początek atrakcji. Na drodze do drogocennego skarbu czeka wiele przeszkód. Pozornie łatwe zadanie dopiero po poprawnym rozwiązaniu da wskazówkę do kolejnych działań. Całość rozgrywa się w określonym czasie, który płynie nieubłagalnie. Pracownicy mogą zostać podzieleni na dwie grupy, które będą ze sobą rywalizowały. Tego typu zabawa, to okazja do wykazania się swoimi umiejętnościami w wielu profilach. Tak jak przy wszystkich innych możliwościach pracownicy muszą wykazać się pełną współpracą między sobą. Łatwo jest wtedy zaobserwować stosunki panujące w firmie i zdolność pracowników do pokonywania trudności. Całość może trwać do czterech dni.