Jak zorganizować udaną parapetówkę?

Dobra organizacja to podstawa każdego przyjęcia. Wcześniejsze określenie ilości gości, serwowanego jedzenia, a także dobranie odpowiedniej muzyki może być kluczem do udanej parapetówki.

Parapetówka jest jedną z najmłodszych i najświeższych tradycji. Organizujemy ją by celebrować kupno nowego mieszkania. Niekiedy jest ono jeszcze nie do końca wyremontowane, albo wręcz przeciwnie- wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, a my czekamy jedynie na powitanie naszych gości. Jednak bez względu na stan naszego mieszkania, zasady organizacji udanej parapetówki są takie same.

 

 

  • Zebranie informacji

Pierwszym krokiem do zorganizowania udanej parapetówki jest określenie ilości zaproszonych gości. Bez tego nie będziemy mogli zrealizować kolejnych etapów przygotowań. Tak więc gdy już zadzwonimy do naszych przyjaciół i znajomych by zaprosić ich na nasze przyjęcie, powinniśmy poczekać na potwierdzenie przybycia i na tej podstawie spisać listę gości. Bardzo ważne jest także to, aby dowiedzieć się czy ktoś z naszych znajomych nie jest wegetarianinem, albo nie ma silnego uczulenia na jakiś rodzaj żywności i na tej podstawie opracować menu naszej parapetówki, nawet jeśli miałoby się ono składać jedynie z przekąsek i sałatek.

 

  • Zakupy

Po dokładnym określeniu ilości przyjaciół, którzy przyjdą na naszą parapetówkę, a także dań, które chcemy przygotować na podstawie zebranych informacji, powinniśmy wybrać się na zakupy. Ważnym elementem jest także zakupienie plastikowych sztućców, talerzyków i kubeczków. Oczywiście w wypadku jeśli nie mamy normalnej zastawy, albo chcemy mieć ułatwione sprzątanie. Na przyjęciu urodzinowym czy też rocznicowym powinniśmy unikać używania plastiku czy papieru jako zastawy, jednakże w przypadku parapetówki nie musimy się tym martwić. Jest to dopuszczalne. Jeśli zaś chodzi o alkohol, najlepszym rozwiązaniem jest zaznaczenie naszym przyjaciołom, żeby każdy przyniósł go we własnym zakresie. Jest to bardzo popularna metoda na przyjęciach z tego tytułu, że każdy pije co innego, a poza tym młodych ludzi najczęściej nie stać na serwowanie drogich alkoholi całemu towarzystwu.

 

  • Muzyka

Muzyka to najczęściej pojawiająca się kwestia sporna. Każdy słucha innej muzyki i zawsze znajdzie się ktoś, komu piosenki, które włączyliśmy nie będą odpowiadać. Właśnie dlatego najlepiej poprosić gości wcześniej o określenie tego, co chcieliby usłyszeć na naszej parapetówce. Gdy już zdobędziemy takie informacje możemy na naszym przyjęciu puszczać to, co się podoba naszym gościom, na zmianę. Jeśli ułożymy dobry plan i zrealizujemy go jak należy mamy dużą szansę na to, że nasza parapetówka będzie udana. Jednakże najważniejsze jest to, iż spotkamy się w gronie przyjaciół. Wtedy, nawet jak coś pójdzie nie tak, każdy będzie się dobrze bawić.