Jak zorganizowac udaną studniówkę?

Wybór miejsca, w którym odbędzie się bal, dobranie odpowiedniej muzyki, wynajęcie firmy cateringowej, fotograf i kamerzysta to podstawa, żeby zorganizować udaną studniówkę.

Zorganizowanie udanej studniówki to obowiązek nauczycieli i rodziców. Jest to jedyne w swoim rodzaju przyjęcie, dlatego powinno się zrobić wszystko, by było wydarzeniem niezapomnianym i udanym. W tym ważnym dniu, każdy uczeń musi poczuć się wyjątkowo, dlatego na organizatorach ciąży ogromna odpowiedzialność i wyzwanie, by sprostać oczekiwaniom uczniów.

Rezerwacja lokalu na studniówkę

Nie da się zorganizować udanej studniówki bez wyboru miejsca zabawy. W dzisiejszych czasach modne stało się wynajmowanie sal balowych z prawdziwego zdarzenia. Wiele szkół rezerwuje sale bankietowe w hotelach oraz pałacach. Wiąże się to z niemałymi wydatkami. Koszt wynajęcia sali to minimum 1500 złotych. Do obowiązku nauczycieli należy również nauczenie uczniów Poloneza, w końcu udane rozpoczęcie studniówki, to satysfakcjonujący pokaz tańca wykonany przez uczniów. W związku z tym, warto zorganizować wcześniejsze próby w wynajętej sali, dlatego pierwszym etapem organizacji musi być wybór miejsca balu. Zazwyczaj tego typu miejsca sugerują już także firmę cateringową, jednakże warto wziąć pod uwagę jeszcze inne, aby mieć możliwość wyboru.

Wybór firmy cateringowej na bal studniówkowy

Podczas zabawy studniówkowej, każdy ma ochotę coś skonsumować, w końcu bal trwa kilka godzin, a nikt nie lubi bawić się bez jedzenia. Istotne jest więc zorganizowanie cateringu, który będzie składać się z wielu ciepłych potraw, przekąsek, ciast, owoców oraz napojów. Menu powinno zawierać kolację, kolację dodatkową, zakąski i dodatki. Na tego typu przyjęciach najlepiej sprawdza się stół szwedzki. Wiele firm cateringowych w swojej ofercie ma nie tylko przygotowanie posiłków, ale też przygotowanie wystroju, czyli dekoracje sali, profesjonalne kompozycje kwiatowe, nakrycie stołów, zaproszenia na bal, podziękowania dla nauczycieli i uczniów. Koszt wynajęcia firmy cateringowej bez usług dodatkowych waha się w granicach 1000 złotych. Z usługami dodatkowymi, czyli wystrojem sali około 1500 złotych.

Oprawa muzyczna oraz videokronika

Jedną z ważniejszych spraw organizacyjnych jest wybór odpowiedniej muzyki. Ważne by każdy uczeń czuł się komfortowo słysząc utwory, które akceptuje. Oczywiście trudno jest trafić w gusta wszystkich uczniów, dlatego ważne jest, by muzyka nie była monotematyczna, a różnorodna. W internecie jest mnóstwo ofert zespołów muzycznych, więc z łatwością można wybrać najlepszy by zorganizować udaną studniówkę. Jeśli organizatorzy nie są pewni, czy trafią w gusta uczniów, dobrym pomysłem jest przeprowadzenie szkolnej sondy, aby wiedzieć, czego oczekują młodzi i uniknąć rozczarowań. Za zespół muzyczny trzeba zapłacić od 1500 - 2500 złotych. Modne stało się wynajmowanie didżejów, którzy coraz częściej zastępują zespoły studniówkowe. Koszt zaproszenia didżeja to około 1300 złotych. Warto też pamiętać o zatrudnieniu fotografa i kamerzysty, aby mieć wspaniałą pamiątkę w postaci filmu i móc pokazać innym, jak zorganizować udaną studniówkę.