Jak zrobić breloczek na komórkę krok po kroku

Zrobić breloczek na komórkę można przy użyciu modeliny, guzików lub tektury, którym potem mocuje się sznurek lub łańcuszek i zawiesza przy telefonie.

Telefony komórkowe, chociaż posiadają coraz bardziej wymyślne obudowy, nadal są utrzymane w stonowanych kolorach. Aby przełamać monotonię barwy telefonu, warto zrobić breloczek na komórkę samodzielnie, wykorzystując do tego różnorakie materiały.

 

 1. Breloczek z modeliny
  Najprostszym sposobem na to, aby zrobić breloczek na komórkę, jest ulepienie go z modeliny. Można w ten sposób uzyskać wiele różnych kształtów, a łatwość modelowania sprawia dużą radość. Podstawową zasadą robienia breloczków do komórek jest pamiętanie o jego funkcjonalności. Zawieszka nie powinna przeszkadzać podczas korzystania z telefonu, a to oznacza, że nie może ona być zbyt duża, a sznurek lub łańcuszek, do którego będzie przymocowana – zbyt długi. Z modeliny można stworzyć na przykład najprostsze serduszko, w następujący sposób. Odrywa się jej kawałek koloru czerwonego, kształtuje najpierw placek (można rozwałkować) a później wycina kształt serca. Przy pomocy szpilki lub wykałaczki robi się dziurkę, przez którą będzie można później przewlec nitkę, mulinę lub specjalne kółko do breloczków, które pomoże przymocować zawieszkę do telefonu. Aby breloczek był trwały, modelinę należy podgrzać w gotującej się wodzie lub piekarniku (w temperaturze 95 stopni Celsjusza) przez około dziesięć minut. Po wystygnięciu, przewlec przez dziurkę kółeczko i gotowe.
   
 2. Breloczek z guzika
  Zrobić breloczek na komórkę można przy pomocy starych guzików i lakierów do paznokci. Kształt i rozmiar zawieszki będzie zależny od rodzaju wybranego przez tworzącego guzika. Przy pomocy jaskrawych lakierów do paznokci można nadać guzikowi dowolne umaszczenie, na przykład tygrysich pasków lub pancerzyka biedronki. Najlepiej do tych celów nadają się guziki w jasnych kolorach, ponieważ o wiele łatwiej jest je pomalować w dany wzór. To samo dotyczy faktury – gładkie lepiej się pokrywają lakierem, jednak przy karbowanych, nakrapianych, można uzyskać o wiele ciekawsze efekty. Aby zrobić breloczek do komórki z już pomalowanego guzika, wystarczy przewlec przez jedną dziurkę mulinę lub kawałek drucika (na przykład ze spinacza), do którego później dołącza się sznureczek lub łańcuszek. Można również małe kółeczko przykleić do brzegu guzika i przez nie przewlec pętelkę z muliny. Ciekawy efekt uzyskuje się przy połączeniu dwóch lub trzech guzików razem tej samej lub różnej wielkości (można w ten sposób zrobić pawie oko wykorzystując trzy różne wielkości guzików).
   
 3. Breloczek z tektury
  Równie prostym sposobem na to, żeby zrobić breloczek na komórkę, jest wykorzystanie w tym celu kawałka twardej tektury. Służy jednak ona tylko, w przeciwieństwie do modeliny, do tworzenia zawieszek płaskich (efekty podobne jak przy guziku). Łatwość tego sposobu polega na możności wycinania dowolnego kształtu z kawałka tektury. Żeby zrobiony breloczek do komórki nie był szary i brzydki, można go pomalować farbami plakatowymi lub nakleić kawałki kolorowego papieru. Skuteczne również będzie użycie lakierów do paznokci, które o wiele lepiej pokryją tekturę od zwykłej szkolnej farby. Inwencja ozdabiania wyciętego z tektury breloczka może być nieskończona, ponieważ do tego tworzywa praktycznie wszystko można przykleić. Można w ten sposób stworzyć na przykład zimową zawieszkę, używając kawałka waty przyklejonego do kształtu śnieżynki. Ostatnią czynnością, aby zrobić breloczek na komórkę, jest przymocowanie sznureczka. Podobnie jak w poprzednich wariantach, należy najpierw zrobić dziurkę szpilką, nożyczkami lub innym ostrym narzędziem i przewlec wcześniej przygotowany sznurek.