Jak zrobić efektownego kucyka

Sposobów na zrobienie efektownego kucyka jest mnóstwo - wystarczy odrobina fantazji, kosmetyków do stylizacji oraz kilka ciekawych ozdób do włosów.

Koński ogon to nazwa najbardziej wygodnej, prostej, ponadczasowej i dziewczęcej fryzury. Zrobić efektownego kucyka może kobieta w każdym wieku, niezależnie od rodzaju włosów. Panowie z dłuższymi włosami również często zaczesują je w tak zwany koński ogon.

Wersje upięć klasycznego kucyka
Te najbardziej rozpowszechnioną fryzurę można nosić na rożne sposoby.
Klasyczny kucyk polega na zebraniu wszystkich włosów z tyłu głowy i upięciu ich przy pomocy frotek, gumek, spinek, kokard i tym podobnych akcesoriów. Aby nadać charakteru tej prostej fryzurze, można klasyczną wersję kucyka wzbogacić nowymi rozwiązaniami:

  • Bardzo dziewczęco wygląda kucyk upięty wysoko, prawie na czubku głowy. Najlepiej prezentuje się ta wersja końskiego ogona u posiadaczy długich włosów.
  • Zadziorności kucykowi dodać można również poprzez upięcie włosów tuż za uchem. Można także koniec kucyka upiąć (wsuwkami lub wsunąć pod gumkę, którą spięty jest kucyk) i stworzyć bardzo luźnego koka opadającego na ramię.
  • Aby zrobić efektownego kucyka z kręconych włosów wystarczy upiąć je tuż nad karkiem. Taka fryzura jest odpowiednia dla wszystkich tych, którzy posiadają długa szyję.
  • Chcąc z prostej fryzury wykonać efektownego kucyka można również pasmem wyjętym z końskiego ogona okręcić gumkę do włosów, którym jest spięty. To prosty sposób aby dodać elegancji codziennej, banalnej fryzurze.
  • Ciekawie wyglądają również końskie ogony z włosów, które zostały ułożone przy użyciu urządzeń do stylizacji. Wystarczy związać wysoko włosy gumką, a następnie kosmyki na całej długości kucyka wygładzić prostownicą lub skręcić lokówką.

Kosmetyki do stylizacji
Żeby zrobić efektownego kucyka nieodzowne są odpowiednie kosmetyki do stylizacji włosów. Przy użyciu mocnego lakieru można stworzyć elegancką i awangardową fryzurę. Wystarczy upiąć kucyka i podtapirować mocno włosy gęstym grzebieniem, a na koniec spryskać fryzurę obficie lakierem. Skręt włosów i pojedyncze fale można również podkreślić kosmetykami do stylizacji, na przykład żelem lub woskiem. Do eleganckich upięć kucyków nadaje się brylantyna i lakier do włosów oraz wszelkie wygładzające kosmetyki. Należy przy ich użyciu dokładnie wygładzić całą fryzurę.

Ozdoby do włosów
Koński ogon to fryzura, która znakomicie prezentuje się z wszelkimi dodatkami i ozdobami do włosów. Do urozmaicenia tego prostego upięcia nadają się zarówno ozdobne opaski na włosy, rozmaite kształty spinek czy kolorowe chusty omotane na głowie lub wokół kucyka. Bardzo modnie i dziewczęco wyglądają końskie ogony spięte przy pomocy gumek do włosów z ozdobnymi kamieniami czy bardzo dużymi kwiatami. Zrobić efektownego kucyka można także używając kolorowych pasemek sztucznych włosów czy koralików. Wystarczy kolorowe kosmyki spiąć frotką razem z naturalnymi włosami. Wzorzyste chusty, którymi okręcić można nasadę kucyka warto dopasować kolorem do reszty garderoby.