Jak zrobić oryginalne etui na komórkę

Można z powodzeniem własnoręcznie zrobić etui na komórkę o nietuzinkowym wyglądzie, używając jedynie tkanin lub włóczek albo też wytrzymałego plastiku.

Wykonany własnoręcznie pokrowiec na telefon komórkowy jest wyjątkowo praktycznym i cieszącym oko gadżetem. Warto więc spróbować zrobić samemu etui na komórkę, ponieważ wystarczy do tego jedynie zapał, zmysł estetyczny i własna wyobraźnia.

 

 

Plastikowy pokrowiec na telefon
Żeby zrobić etui na komórkę, które będzie solidne i wytrzymałe oraz efektowne potrzebne będą reklamówka, żelazko, papier do pieczenia, nożyczki oraz nitka z igłą. Na początku należy odciąć z reklamówki dno i uszy oraz złożyć ją na pół. Jeśli jest to jednorazowa reklamówka z cieńszego plastiku trzeba ją złożyć nawet kilka razy, aby uzyskać grubszą warstwę. Następnie okładamy złożoną reklamówkę papierem do pieczenia z obu stron. Ma to na celu zabezpieczyć powierzchnię żelazka przed zabrudzeniem. Następnie należy żelazkiem ustawionym na średnią temperaturę wyprasować złożoną reklamówkę przez papier do pieczenia. Prasowanie powinno trwać dotąd, aż powstanie lity i gładki kawałek plastiku, który nie będzie się rozwarstwiał. Kolejny krok to dopasowanie wielkości pokrowca do rozmiarów telefonu. Etui nie może być zbyt małe, ponieważ trudno będzie wyjmować telefon z niego; nie może być również za obszerne, bo grozi to wypadnięciem komórki z pokrowca. Następnie należy dokładnie zszyć boki plastiku, wyciętego wcześniej do odpowiednich rozmiarów. Można również zostawić kawałek plastiku u góry etui, który będzie pełnił funkcję klapki zamykającej etui. Przed zszyciem warto również skleić boki pokrowca klejem błyskawicznym. Bardzo efektowną ozdobą takiego etui może być wycięty w nim fantazyjny kształt. Można go podkreślić poprzez podszycie pokrowca kolorowym materiałem - należy wykonać to przed sklejeniem i zszyciem jego boków.

 

Etui na komórkę z tkanin i włóczki
Zrobić etui na komórkę, które będzie i oryginalne i ozdobne można przy użyciu nawet niepotrzebnych części garderoby czy zabawek. Można bowiem uszyć pokrowiec z części bluzy polarowej, jeansów czy nawet wykorzystać pokrycie pluszowej przytulanki. Aby zrobić etui na komórkę, które będzie jedyne w swoim rodzaju, na uszyty pokrowiec można naszyć wiele ciekawych i oryginalnych ozdób. Mogą być to zarówno naszywki z nazwami ulubionych zespołów muzycznych czy popularnymi logo. Ponadto warto stworzyć własny wzór na pokrowcu na telefon, aby podkreślić jego wyjątkowy i osobisty charakter. W tym celu można wykorzystać dostępne w pasmanteriach koraliki, kolorowe tasiemki, guziczki, aplikacje czy nici. Do stworzenia wygodnego zamknięcia własnoręcznie wykonanego pokrowca na telefon można zaś użyć troczków z ubrań. Wystarczy podszyć kawałek materiału i wsunąć w powstały tunel kolorowy sznurek. Ponadto, wszyscy ci, którzy sprawnie posługują się szydełkiem bądź drutami, mogą zrobić etui na komórkę z włóczki. W tym przypadku istnieje niezliczona ilość wzorów, które można wykorzystać, bowiem ich ilość ogranicza jedynie własna fantazja.