Jak zrobić tatuaż z henny?

Aby zrobić samemu tatuaż z henny należy mieszanką sproszkowanej henny i soku z cytryny namalować na skórze dowolne wzory przy użyciu aplikatora.

Wielu odstrasza ból, odczuwany podczas wykonywania tatuaży tradycyjną metodą i fakt, że jest to ozdoba trwała. Na pewno zadowoli ich tatuaż z henny - można bezboleśnie wykonać go samodzielnie i zdobi skórę jedynie przez około 2 tygodnie.

 

 • Podstawowy składnik tatuażu z henny
  Do wykonania w domu tatuażu z henny potrzeba oczywiście henny. To roślina, której ugotowane i wcześniej sproszkowane liście wykorzystuje się do tworzenia na skórze malunków. Najlepiej zaopatrzyć się w naturalną, sproszkowaną hennę, która ma postać zielonego proszku. Po nałożeniu jej na skórę tatuaż przybiera odcień pomarańczowy i ciemnieje do barwy ciemnego brązu. Nie poleca się wybierać czarnej henny do tatuażu. Posiada ona bowiem w składzie chemikalia, które mogą wywoływać uczulenia, a nawet przewlekłe choroby takie jak astma.
   
 • Akcesoria niezbędne do wykonania tatuażu z henny
  Elementem niezbędnym do wykonania tatuażu jest aplikator, za pomocą którego wzór będzie nakładany na skórę. Można zakupić profesjonalne aplikatory lub zastąpić je buteleczkami z wąskim dozownikiem, na przykład po kroplach do oczu. Przed zabrudzeniem henną należy ochronić dłonie cienkimi, gumowymi rękawiczkami. Potrzebny jest także wzór malunku, który będzie nanoszony na ciało. Można znaleźć wiele interesujących szablonów w Internecie lub samemu odręcznie narysować pożądany wzór tatuażu.
   
 • Wykonywania tatuażu henną
  Przed przystąpieniem do wykonywania tatuażu z henny należy proszek wsypać do ceramicznego albo plastikowego naczynia i dodać do niego sok z cytryny, w ilości takiej, by oba składniki utworzyły papkę o konsystencji pasty do zębów. Całość należy dokładnie wymieszać, dodając dla wzmocnienia trwałości barwnika trochę miodu lub cukru. Masę należy mieszać za pomocą plastikowego bądź drewnianego narzędzia (metal może reagować z sokiem cytrynowym). Następnie mieszaninę nakrywa się folią i odstawia, aż uzyska kolor brązowy. Po tym czasie przekłada się papkę do aplikatora i rysuje nim wzory, nakładając na skórę dosyć grubą warstwę henny, najlepiej paskami. Gdy tatuaż z wierzchu zaschnie, zawija się go w papierowy ręcznik i folię, można zostawić taki kompres nawet na całą noc. Na koniec trzeba zetrzeć ze skóry namiar mieszanki, nie wolno go zmywać.