Jak zrobić tort z motywem z kreskówki

Opłatek z nadrukiem i lukier plastyczny to najprostsze metody by wyczarować tort z motywem z kreskówki i szeroki uśmiech na dziecięcej buzi.

Każde dziecko marzy o tym, by na jego przyjęciu urodzinowym pojawił się tort z motywem z ulubionej bajki. Obecnie jest to prostsze niż kiedykolwiek ze względu na możliwość wydrukowania bohatera kreskówki na opłatku, czy też bajecznie łatwy dostęp do wszelkich narzędzi cukierniczych, jak flamastry spożywcze czy lukier plastyczny.

Tort z Bobem Budownicznym lub Myszką Micki
Przez Internet możemy zamówić obecnie opłatki z kolorowymi nadrukami - jadalne i całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Służą one właśnie do dekoracji tortów. Dostępne są motywy wszystkich bohaterów najpopularniejszych kreskówek, a także inne - na przykład z motylkami czy ze szczeniaczkami. Koszt takiego opłatka to kilkanaście złotych za prostokątny opłatek o rozmiarze 20x30 centymetrów bądź okrągły o średnicy 25 centymetrów (na rynku znaleźć można oczywiście jadalne rysunki o różnych rozmiarach). Niewiele droższą opcją jest drukowanie zdjęć na opłatku. Wówczas możemy wydrukować zdjęcie naszego dziecka wraz z przyjaciółmi bądź, jeśli umiemy obsługiwać programy graficzne, nawet fotomontaż - nasze dziecko wraz z ukochanym bohaterem! Opłatek taki należy położyć po prostu na możliwie jak najjaśniejszym cieście (niestety ciemne ciasta z dodatkiem kakao nie nadają się do tego celu) bądź na warstwie białej polewy. Do każdego zakupionego opłatka powinna zostać dołączona instrukcja użytkowania, któej należy przestrzegać. Jest to idealny sposób na tort z motywem dla osób, które nie mają zbyt dobrze rozwiniętych zdolności plastycznych - wymaga on jedynie umiejętności upieczenia tortu.

Lukier plastyczny - jadalna modelina
Znacznie trudniejszym, choć niesamowicie efektownym rozwiązaniem jest stworzenie tortu w stylu angielskim. Służy do tego lukier plastyczny. Jest to kolorowa masa, w domowej wersji składająca się z mąki, cukru, wody, tłuszczu (masło, margaryna) i dużej ilości barwnika spożywczego, nadającego lukrowi odpowiedni kolor. Najbezpieczniejszy jest zakup gotowego lukru plastycznego, gdyż mamy wówczas gwarancję, że nasza masa będzie miała odpowiednią konsystencję. Można jednak oczywiście spróbować samemu zrobić taki lukier. Motyw bohatera kreskówki wykonać można bądź jako trójwymiarową figurkę bądź jako obrazek ułożony z wyciętych kawałków rozwałkowanej cienko masy. Lukier najlepiej rozwałkować, pomagając sobie cukrem pudrem. Jest to świetna metoda przy prostszych motywach - Kubuś Puchatek, Smurfy czy inne postaci rysowane przy użyciu niewielkiej gamy kolorów. Szczegóły - oczy, kontury, elementy typu guziki - zaznaczyć można flamastrem spożywczym, czyli mazakiem nasączonym barwnikiem spożywczym, służącym właśnie do rysowania po lukrze plastycznym. Tort z motywem z kreskówki nie jest trudny do wykonania, a daje wiele radości małym jubilatom.