Jak zrobić wosk do depilacji

Do zrobienia wosku do depilacji potrzebne są jedynie składniki dostępne w każdej kuchni, jego efekty tak dobre jak kupnego odpowiednika, a jego wydajność zdecydowanie lepsza.

Depilacja ciała jest procesem, który kobiety znają doskonale. Zwłaszcza w okresie letnim kwestia ta odgrywa niezwykle istotną rolę z uwagi na konieczność odkrywania w innych warunkach zakrytych partii ciała na plaży oraz w innych miejscach. Jednym z bardziej efektywnych rozwiązań jest stosowanie wosku do ciała. Niestety wydepilowanie nim większych partii wiąże się ze znacznymi kosztami. Można jednak skorzystać z pomocy przepisu za pomocą, którego stworzy się własny wosk o dużo większej wydajności. Wbrew pozorom zrobić wosk do depilacji nie jest tak trudno i nie wiąże się to z dużymi kosztami własnymi.

Wosk czyli pasta cukrowa

Wosk do depilacji często określany jest mianem pasty cukrowej z uwagi na składniki, z jakich tworzy się ten specyfik w zaciszu własnego domu. Choć obie substancje charakteryzują się innym składem to jednak podobieństwa, jakie pomiędzy nimi występują w zakresie schematu stosowania są ogromne. Domowy wosk wytwarza się z cukru, wody oraz soku z cytryny. Potrzebne więc do jego produkcji składniki są powszechnie dostępne iżadko zdarzają się alergie z nimi związane. Pastę taką z powodzeniem mogą stosować nawet młode dziewczyny pod warunkiem jednak, iż będą przestrzegać określonych wskazówek. Samo przygotowanie pasty polega na połączeniu ze sobą wszystkich składników w proporcjach jedna szklanka wody i po pół szklanki cukru oraz soku z cytryny. Całość należy podgrzać na małym ogniu aż do momentu, gdy cukier całkowicie się skarmelizuję. Masę należy regularnie mieszać, aby nie uległa przypaleniu. Proces karmelizowania jest ukończony, gdy masa staję się całkowicie płynna. Następnie naczynie należy odstawić do wystygnięcia. Powstała substancja nie musi być zbyt gorąca, ponieważ mogłoby to powodować podrażnienia skóry.

Nakładanie pasty na włoski

Gdy wosk jest już gotowy należy wziąć niewielką jego ilość do ręki, uformować z niego kulkę o stosunkowo niedużych rozmiarach, przyłożyć do wybranego miejsca na ciele i lekko ją rozpłaszczyć. Masa powinna dobrze przylgnąć do skóry. Należy również pamiętać o tym, iż wosk powinien być odrywany pod włos. Dzięki temu cała depilacja będzie dużo efektywniejsza. Włoski zostaną wyrwane z dużą dokładnością i nie będą tak szybko odrastać. Ten sam fragment masy można stosować kilkukrotnie. To właśnie dzięki temu rozwiązanie to jest tak korzystne pod względem finansowym. Jednak porcja tak przygotowanego wosku wystarcza z powodzeniem na kilka cykli depilacyjnych. Zrobienie wosku do depilacji jest więc równie łatwe jak jego zastosowanie.