Jaki makijaż polecany jest dla rudzielca? - porady

Makijaż dla rudzielca powinien harmonizować z odcieniem włosów i skóry, podkreślać kolor oczu, nadawać delikatnego rumieńca oraz złotą poświatę skórze.

Kobiety niezwykle starannie dobierają ubrania i taką samą dbałość powinny wykazywać także w doborze makijażu. Poszczególnych odcieni kosmetyków kolorowych zaleca się używać tylko, jeśli pasują do danego typu urody. Kierując się tą zasadą można stworzyć idealny makijaż dla rudzielca, który podkreśli niebanalną urodę i będzie harmonizował z kolorem włosów.

 

 

  • Cienie do powiek doskonałe do makijażu rudzielca

Kobiety o rudych włosach są najczęściej posiadaczkami jasnej, czasem wręcz porcelanowej cery, upstrzonej zwykle piegami. Oczy ich są najczęściej szare, piwne lub zielone. Idealną oprawą do takiego typu urody są cienie do powiek w barwach szarości i brązu. Również niezbyt intensywne i jaskrawe fiolety (na przykład wrzosowe czy śliwkowe odcienie) oraz ciemna zieleń pasuje do makijażu dla rudzielca. Dobierając kosmetyki dla rudzielca nie należy stronić od cieni do powiek w kolorach złota. Można wybierać cienie połyskujące złotawo lub jasne beże. Propozycją dla odważnych rudzielców jest makijaż oka wykonany cieniem o łososiowo-czerwonej barwie. Ponadto wszelkie odcienie niebieskiego: turkusowe, morskie, błękit, są wskazane w makijażu dla rudzielca. Pomarańczowe, żółte czy nawet różowe cienie w tonacji fuksji są także odpowiednimi barwami do podkreślania oczu rudowłosych kobiet.

 

  • Bronzer, róż, szminka w makijażu rudowłosej

W makijażu dla rudzielca nie zaleca się łączyć kolorów z kilku tonacji, na przykład zimnej i ciepłej. Dlatego, jeśli oczy podkreślone są cieniem do powiek o ciepłej barwie, wtedy róż powinien również być w tej samej tonacji. Dobrym tego przykładem jest szary cień na powiekach i kolor różu oraz szminki w tonacji zimnego, różowego odcienia. Jeśli zaś oczy podkreślone są ciepłym brązem, wtedy warto wybrać koralowy czy brzoskwiniowy kolor różu oraz szminki. Do delikatnej urody rudowłosych kobiet nie powinno się wybierać zbyt jaskrawych i ciemnych kolorów kosmetyków. Szczególnie szminka czy błyszczyk powinny być w naturalnych, zgaszonych kolorach, najlepiej bladego różu, łososiowego lub pomarańczu. Jasna cera rudzielców ponadto źle i nienaturalnie wygląda "opalona" bronzerem w odcieniu ciemnego brązu. Panie o rudych włosach i jasnej karnacji powinny wybierać delikatne, złociste lub lekko pomarańczowe bronzery. Takie odcienie idealnie zharmonizują się z cerą rudowłosej, imitując naturalną, lekko złotawą opaleniznę.