Jakie trendy obowiązują w ubiorze do kasyna?

Zarówno panie, które czesto decydują się na wieczorowe suknie lub eleganckie kostiumy, jak i panowie w garniturach i krawatach muszą spełnić konkretne wymogi, wybierając odpowiedni ubiór do kasyna.

Wybierając się do kasyna pamiętać musimy nie tylko o zabraniu ze sobą wystarczającej ilości pieniędzy, która zapewni nam możliwość mile spędzonego wieczoru przy dużej dawce emocji, ale także o wybraniu odpowiedniego na tę okazję ubioru. Jaki ubiór do kasyna wybrać, byśmy mogli czuć się w nim swobodnie?

Ubiór do kasyna dla pań

Kasyno kojarzone jest bardzo często z elegancją oraz wykwintnym i nienanagannym strojem. Próżno szukać w nim kobiet ubranych na sportowo, czy choćby rekreacyjnie. Tak samo, jak od pracowników kasyna, tak i od gości wymaga się ubioru spełniającego pewne standardy. Dla pań najczęściej polecanym ubiorem do kasyna, są wszelkiego rodzaju kreacje wieczorowe. Czy będzie to tradycyjna mała czarna, czy długa czerwona suknia z jedwabiu zależy już od konkretnego gustu i upodobań. Nie należy zapominać, także, o dodatkach, które mogą być ciekawym wykończeniem ubioru. Do sukni wieczorowych wspaniale pasują złote, czy też srebrne kolczyki, kolie i innego rodzaju biżuteria. Najpotrzebniejsze rzeczy, jak choćby pieniądze, telefon komórkowy, czy dokumenty, można spakować w małą, wieczorową torebkę, tak zwaną kopertówkę- dobraną pod kolor reszty stroju. Coraz więcej kobiet decyduje się, także, na zmianę klasycznej sukni wieczorowej na elegancki kostium, który także świetnie nadaje się, jako ubiór do kasyna. Wybierając tą drugą opcję, pamiętajmy także o dodatkach w postaci biżuterii, odpowiedniej torebki i obuwiu. Mile widziane są wszelkiego rodzaju buty eleganckie- od tych na małym obcasie po duże szpilki.

Ubiór do kasyna dla panów

Panowie, tak samo jak i panie, decydując się na spędzenie wieczoru w kasynie, muszą pamiętać o niezbędnej dozie elegancji, na którą muszą zwrócić uwagę przy doborze stroju. Najczęściej spotykanym elementem ubioru do kasyna u mężczyzn jest biała koszula połączona z garniturem, krawatem lub muchą. Koszule w innych kolorach są o wiele rzadziej spotykane, choć zdarzają się także inne stonowane barwy, jak choćby szary, błękitny, czy beżowy. Bardziej intensywne barwy nie są mile widziane. Garnitur powinien być, także, w kolorze, który nie będzie się rzucał w oczy. Panowie najchętniej wybierają garnitury czarne, które świetnie komponują się z jasną koszulą i odpowiednio dobranym krawatem, czy muchą. Rzadziej spotykanym połączeniem w kasynach są dżinsy z elegancką koszulą. Tego typu strój dopuszczalny jest jedynie w mniejszych, mniej prestiżowych kasynach. Obuwie powinno być eleganckie i możliwie jak najprostsze. Niedopuszczalnym jest, by mężczyzna przyszedł do kasyna w trampkach, czy innym obuwiu sportowym. Najlepszym wyborem będą ciemne, eleganckie buty ze skóry, które dopełnią perfekcyjny ubiór do kasyna.