Kalendarz adwentowy domowej roboty - pomysły

By samodzielnie wykonać kalendarz adwentowy będziemy potrzebowali po pierwsze pomysłu, a po drugiego wszystkiego, do jego zrealizowania.

Kalendarz adwentowy wykonywany jest po to, by odliczać ilość dni pozostałych do Bożego Narodzenia, a także, by upamiętnić poprzedzający to wydarzenie czas adwentu i oczekiwania na narodzenie Chrystusa. Taki kalendarz może wykonać każdy z nas, mając pewność, że będzie on wyjątkowy, niepowtarzalny, a przede wszystkim własnego projektu i wykonania. Możemy podjąć się zrobienia kalendarza, angażując w to przedsięwzięcie wszystkich członków swojej rodziny. Będzie to nie tylko wspaniała zabawa, miło spędzony czas z najbliższymi, ale co najważniejsze możliwość wzajemnego zbliżenia się do siebie - bo przecież nic nie łączy lepiej, niż wspólne podejmowane wyzwań i przedsięwzięć.

Przepis na kalendarz - jakich składników potrzebuję?

  • Adwentowy kalendarz możemy wykonywać z różnego rodzaju materiałów. Podstawę stanowić powinien wieniec, który możemy zrobić z prawdziwych gałązek na przykład sosnowych bądź jodłowych. Będziemy mogli także wykorzystać bibułę, styropian, klej i nożyczki. Ze styropianu wycinamy pierścień, owijamy zieloną bibułą. Wykonujemy listeczki z zielonej bibułki, mocujemy na druciku i wbijamy do przygotowanej styropianowej podstawy. Bezpośrednio na wieńcu układamy świeczki - każdego dnia będziemy zdmuchiwali jedną z nich.
  • W kolejnej propozycji, do wykonania kalendarza, potrzebować będziemy zielonego brystolu i kolorowego, ozdobnego papieru. Z brystolu wycinamy świąteczne drzewko. Z kolorowego papieru wykonujemy malutkie saszetki, w których umieszczamy różne słodkości. Na każdej saszetce piszemy numerek odpowiadający kolejnym dniom adwentu i przyczepiamy je do wcześniej przygotowanego drzewka. Każdego dnia, będziemy odpakowywali jedną paczuszkę, zawierająca niespodziankę - delektując się słodkościami, które w niej ukryliśmy. Będzie to ogromna frajda nie tylko dla naszych dzieci, ale także dla nas samych.

Z czego czerpać inspirację?
Inspiracje do zrobienia kalendarza adwentowego są przeróżne, można by rzec, że ile ludzi, tyle inspiracji. Jedni natchnienie czerpać będą z przedświątecznej atmosfery, chęci przeżywania spokojnych, rodzinnych świąt w gronie najbliższych; dla innych inspiracją stać się może dzieciństwo i wspomnienia przedświątecznych przygotowań. Nawet, jeśli jesteśmy już dorośli, może warto czasem wrócić do wspomnień z młodzieńczych czasów. Robienie kalendarza adwentowego ma za zadanie, nie tyle zapewnić nam wspaniałą rozrywkę, co pokazać, jak wielką radość daje nam wspólne działanie; pokazać, że podejmowanie wyzwań, zadań, wspólne szukanie pomysłów - daje ogromną satysfakcję, a także pozostawia piękne wspomnienia.