Kartka z okazji narodzin dziecka – co napisać

Najważniejsze są gratulacje dla rodziców i życzenia odnoszące się do przyszłości malca. Kartka z okazji narodzin dziecka wręczana jest przy radosnej okazji i taka też powinna być cała jej treść.

Obecnie kartki okolicznościowe są wręczane przy najróżniejszych okazjach. Moda na to zjawisko pojawiła się stosunkowo niedawno, lecz szybko zyskała na popularności. Jedną z takich okazji są właśnie narodziny dziecka. Wiele osób decyduje się wręczyć kartkę z gotowymi tekstami jkie nabyć można w sklepie. Wynika to przede wszystkim z problemu z własnoręcznym sformułowaniem życzeń. Trudno jest podać jednoznaczne wskazówki dotyczącego tego, co powinna zawierać kartka z okazji narodzin dziecka. Istnieje jednak kilka wytycznych, które powinny zostać uwzględnione podczas formułowania życzeń dla rodziców.

Gratulacje dla młodych rodziców

Osoby, którym wręczana jest taka kartka oczekują przede wszystkim gratulacji. W ich życiu nastąpiła ogromna zmiana, która dla każdego jest wielkim przeżyciem. Jednocześnie podjęli oni trudną decyzję dotyczącą zostania rodzicami, za co należy im się szacunek i co ważniejsze  - wparcie bliskich. Kartki z okazji narodzin dziecka powinny więc zawierać sformułowania takie jak: "gratulujemy", czy też "winszujemy". Cała treść życzeń utrzymana powinna być w swobodnej tonacji. Mile widziany jest tu także element humorystyczny. Narodziny dziecka bez względu na to czy jest to pierwsze maleństwo w domu, czy też kolejne, zawsze są radosnym wydarzeniem i takie powinny być także życzenia.

Życzenia zdrowia i świetlanej przyszłości

Życzenia, jakie formułuje się na kartkach wręczanych z okazji narodzin dziecka powinny również odnosić się do samego malca. Co prawda nie zrozumie ono jeszcze ich treści, lecz być może w przyszłości będzie miało okazji zajrzeć do takiej kartki. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na fakt, iż to w końcu dziecko jest tu najważniejsze i to do niego należałoby kierować życzenia. Standardowe formułki, jakie zawiera kartka z okazji narodzin dziecka skupiają się na zdrowiu i pomyślności w dalszym życiu. Można także wspomnieć o radości, jaką malec przyniesie swoim świeżo upieczonym rodzicom. Życzenia nie powinny być zbyt długie. Wystarczy kilka dobrze sformułowanych zdań, które oddadzą wszystkie to, czego dana osoba życzy rodzicom dziecka. Zbyt długie opisy nie są więc wskazane i zdecydowanie należy tego unikać.