Kasowanie adresu email z Hotmail krok po kroku

Pięć kliknięć – dokładnie w tylu ruchach przebiega kasowanie adresu email z Hotmail. Logujemy się, klikamy na opcje, wybieramy „Zamknij swoje konto” i potwierdzamy

Czasem zdarza się tak, że konkretny adres email przestaje nam być potrzebny. Powodami mogą być nadmiar spamu, dziecinnie brzmiący adres albo fakt, że email ten znają osoby, które go znać nie powinny. Niezależnie od powodów, można w takim razie postąpić na 2 sposoby: zapomnieć o skrzynce i nigdy więcej do niej nie zaglądać albo po prostu ją skasować. Warto nadmienić, że kasowanie adresu email z Hotmail jest równie łatwe, co zapomnienie o nim, a przy tym o wiele bardziej skuteczne.

Usuń dane z innych stron lub zmień adres
Samo kasowanie adresu email z Hotmail trwa bardzo krótko, jednak należy się do niego nieco przygotować. Najważniejszą rzeczą przed skasowaniem konta email jest upewnienie się, że adres ten nie będzie nam więcej potrzebny. Jeśli adres ten był wykorzystywany na przykład do logowania na innych stronach internetowych, po jego usunięciu dostęp do tych stron może nie być możliwy. Dotyczy to przede wszystkim witryn Microsoft i Windows Live, które są ściśle powiązane z adresem Hotmail. Jednak również w przypadku innych stron może to sprawić, że obsługa kont na tych stronach będzie utrudniona. Dlatego najpierw należy zmienić adres email wykorzystywany do logowania na stronach i serwisach internetowych - zazwyczaj taka opcja jest dostępna na stronie zarządzania profilem.

Usuń konto
Kasowanie adresu email z Hotmail jest możliwe jedynie po zalogowaniu się na to konto. W tym celu należy wejść na stronę logowania do konta Hotmail, a następnie wpisać login oraz hasło. Po zalogowaniu się na konto należy kliknąć na imię i nazwisko (podane przy zakładaniu konta) widoczne w prawym górnym rogu ekranu. Na liście, która się pojawi trzeba wybrać pozycję "Konto". Na nowo otwartej stronie wyszukujemy teraz opcję "Zamknij swoje konto" widoczną w dolnej części strony w kategorii "Inne opcje" i klikamy ją. Zanim ostatecznie zdecydujemy się na kasowanie adresu email z Hotmail, warto zapoznać się z informacjami zawartymi na stronie, do której zostaliśmy teraz przekierowani. Chodzi tu głównie o biuletyny i wiadomości oraz konta skojarzone - w przypadku tych pierwszych, nie będziemy ich więcej otrzymywać, w kwestii drugich - stracimy możliwość zarządzania kontami skojarzonymi. Konta skojarzone to inne usługi dostępne w ramach Windows Live, jak Messenger i XBox LIVE. Jeśli wszystko jest dobrze, jedyne co pozostaje nam zrobić, to podać hasło używane do logowania na pocztę, by potwierdzić chęć skasowania konta. W tym celu klikamy na polu "Hasło" widocznym pod naszym adresem email w dolnej części strony, wpisujemy hasło i wciskamy przycisk "Tak". W tej chwili konto powinno zostać skasowane, pozostanie ono jednak zarezerwowane dla nas na okres 270 dni - w tym czasie możemy do niego swobodnie wrócić.