Kawa na cellulitis – jak to działa

Kofeina nie tylko pobudza organizm i dodaje energii, lecz także korzystnie wpływa na całe ciało- kawa na cellulitis używana jest jako składnik większości kosmetyków ujędrniających.

Dobroczynne działanie kawy poznaje się już od samego rana, kiedy milionom ludzi na świecie towarzyszy podczas codziennych rytuałów. Jednak warto skorzystać z innych jej zalet, albowiem kawa na cellulitis to doskonałe uzupełnienie ćwiczeń i zdrowej diety, koniecznych do utrzymania ładnej sylwetki i pozbycia się uporczywej skórki pomarańczowej.

 • Pobudzenie i oczyszczenie
  Podstawowe działanie kawy na cellulitis jest następujące: ekstrakt z kawy rozszerza naczynia krwionośne, a jej działanie obejmuje rozkład komórek tłuszczowych, dlatego aktywnie może walczyć z nierówną powierzchnią skóry. Kofeina pomaga usunąć toksyny i niepotrzebne płyny z organizmu, stąd działanie oczyszczające. Kawa hamuje także hormon odpowiedzialny za pozbywanie energii z organizmu, więc można zauważyć wzrost dobrego samopoczucia. Jednak należy pamiętać, iż kawa wypłukuje magnez z organizmu, może także przyczyniać się do jego odwodnienia, dlatego zamiast spożycia doustnego, poleca się miejscowe, zewnętrzne stosowanie kofeiny.
 • Przyjemne wygładzenie
  Najlepszym sposobem na pozbycie się cellulitu jest systematyczne, długotrwałe stosowanie peelingu. Jego działanie można dostrzec już po pierwszym użyciu, ponieważ skóra stanie się gładsza i przyjemniejsza w dotyku. Dodatkowo kawa może być elementem aromaterapii, ze względu na aromatyczny i głęboki zapach, dlatego warto znaleźć chwilę tylko dla siebie i potraktować relaksacyjny zabieg jak przyjemność po ciężkim dniu.
 • Uf, jak gorąco
  Ci, którzy oczekują widocznych efektów w krótkim czasie, powinni wypróbować kawę na cellulitis w postaci peelingu połączonego z folią spożywczą. Do wykonania peelingu należy przygotować: Folię spożywczą, około 12-14 łyżek kawy mielonej, krem, balsam lub oliwkę (ilość zależy od powierzchni ciała), cynamon i imbir (dla uzyskania aromatu oraz wzmocnienia działania). Składniki należy wymieszać i nałożyć na ciało. Można użyć do tego specjalnej rękawicy lub gąbki, która pomoże wetrzeć kosmetyk w skórę, dodatkowo złuszczając martwy naskórek. Następnie należy na jedną godzinę ciasno owinąć ciało folią spożywczą i nakryć dodatkowym kocem. Po upływie wyznaczonego czasu, zmyć peeling i nałożyć krem nawilżający. Uwaga! Ta metoda nie jest polecana dla osób mających problem z układem krążenia i chorobami sercowymi.
 • Szorstka sprawa
  Innym sposobem na peeling jest zaparzenie kawy po turecku z dużą ilością fusów i zmieszanie ich z solą morską i oliwką. Nakładać na ciało i intensywnie masować, a następnie spłukać. Ciało wysmarować balsamem nawilżającym. Stosować minimum dwa razy w tygodniu. Kawa na cellulitis jest doskonałym składnikiem wspomagającym walkę ze skórką pomarańczową, jednak nie należy zapominać o regularnym wysiłku fizycznym i zdrowej diecie.