Kempingi na Korsyce: jak tanio spędzić wakacje

Dzięki kempingom na Korsyce można przeżyć wspaniałe wakacje w pięknym, interesującym miejscu za niewielkie pieniądze.

Na wyspę przyjeżdża co roku coraz więcej turystów. Miejsce to jest bardzo popularne wśród wszystkich celów wycieczek, a tak wysoką pozycję zawdzięcza nieziemskim krajobrazom, doskonałej, francuskiej kuchni oraz przyjaznej i radosnej atmosferze. Kempingi na Korsyce oferują wysoki komfort za niskie pieniądze.

 • Dojazd formą zwiedzania
  Aby dostać się z Polski na kempingi na Korsyce, trzeba przebyć długą, ale niekoniecznie wyczerpującą drogę. Dla tych, którzy preferują komfortowe warunki i krótki czas podróży (około czterech godzin), najlepszym rozwiązaniem będzie przelot, zazwyczaj z jedną przesiadką w Paryżu i lądowaniem w Bastii. Cena jest dość wysoka (od 1000 złotych w jedną stronę za osobę dorosłą), jednak przy wcześniejszej rezerwacji, na przykład poprzez strony internetowe, można wiele zaoszczędzić. Inny sposób to podróż autokarem (lub samochodem) i promem, co sprzyja dodatkowemu zwiedzaniu. Można zatrzymać się w wyznaczonych miejscach i poznać lokalną kulturę.
 • Komfort za grosze
  Obecnie większość biur podróży oferuje zakwaterowanie w domkach campingowych lub namiotach, jako alternatywę dla drogich hoteli. Kempingi na Korsyce są zazwyczaj usytuowane tak, aby w kilka chwil można było znaleźć się nad słonecznym wybrzeżem. Cena wynajmu kilkuosobowego domku jest niewielka (już od 10 euro za dwie, dorosłe osoby na dzień), a warunki zazwyczaj spełniają wymagania turystów. W zależności od oferty, często w domkach dostępne są małe aneksy kuchenne, podstawowe wyposażenie z łóżkami czy radiem. Węzeł sanitarny jest dobrze utrzymany i znajduje się w niedalekiej odległości od budynków mieszkalnych i namiotów. Najbardziej popularne kempingi na Korsyce znajdują się na obszarze Porticcio-Ruppione na południowym wybrzeżu Zatoki Ajaccio, tylko 25 kilometrów od stolicy - Ajaccio. Przykładem zakwaterowania jest kemping Le Sud, znajdujący się tylko 150 metrów od piaszczystej plaży. Inny przykład to kemping Marina d'Erba Rossa, który w swojej ofercie posiada pole namiotowe (już od 6,50 euro od osoby za dzień), w pełni wyposażone domki i przyczepy kempingowe.
 • Dodatkowe atrakcje i udogodnienia
  Zwykle kempingi na Korsyce oferują liczne udogodnienia, takie jak pralnia, restauracje, gdzie można wykupić abonamenty na posiłki za niewielkie pieniądze oraz sklepy i apteka. Oprócz punktów usługowych, dostępne są także liczne atrakcje, między innymi baseny ze zjeżdżalniami, bilard, korty tenisowe oraz boiska. Warto także przeczytać informacje dotyczące okolicy - zazwyczaj wieczorami odbywają się dyskoteki, a dla starszych - muzyka na żywo. Często użytkownicy kempingu dostają zniżki, które mogą wykorzystać podczas pobytu na wyspie (na przykład do parku wodnego czy zoo). Będąc w pobliżu Ajaccio, warto poznać tę piękną stolicę Korsyki, rodzinne miasto Napoleona Bonaparte. Otoczone jest szczytami górskimi, z oszałamiającymi widokami. Po wielkim Cesarzu zachowało się wiele pamiątek, które można podziwiać w licznych muzeach.
 • Jeszcze więcej rozrywki
  Dla spragnionych rozrywki i lubiących poznawać nowych ludzi, kempingi na Korsyce często organizują grille czy ogniska lub zabawy tematyczne, na których istnieje możliwość nawiązania nowych znajomości, poznania francuskiej kultury i oczywiście kuchni. A to wszystko w ramach opłaty poniesionej za wynajęcie domku. Firmy zaprzyjaźnione z kempingami na Korsyce oferują liczne kursy - od windsurfingu po naukę gry w badmintona. Tak aktywny pobyt na pewno zostanie na długo zapamiętany.