Klasyka kobiecych zapachów: wybór perfum dla pań

Doskonała jakość, trwałóć i piękna harmonia sprawiają, że klasyka kobiecych zapachów - Dune, 5th Avenue, Envy, Channel No.5 i Allure zachwycają kolejne pokolenia pań na całym świecie.

W świecie perfum panują różne mody, zarówno długotrwałe nurty, jak i krótkookresowe trendy. Są jednak zapachy, dla których czas wydaje się nie mieć znaczenia - mogą być porównywane z podziwianymi od lat utworami muzycznymi. Klasyka kobiecych zapachów obejmuje wiele różnych perfum, do najbardziej znanych należą kompozycje Diora, Elizabeth Arden, Gucciego i Coco Channel.

 

 • Zapach Dune
  Dune, czyli "wydma" to klasyka kobiecych zapachów wykreowana przez Christiano Diora. Jest adresowana dla kobiet subtelnych i delikatnych, jednak niebanalnych. Kobieta nosząca te perfumy musi mieć osobowość złożoną i bogatą jak sam zapach. Nuty głowy tworzą fiołek, czarna porzeczka, jaśmin i mandarynka, następnie wyczuwalne są zioła, hedione, drzewo sandałowe, drzewo cedrowe i mech.
 • Perfum 5th Avenue
  Luksusowy zapach przeznaczony dla kobiet sukcesu. Jest elegancki i zdecydowany, mimo tego w 100% kobiecy. Daj wrażenie ciepła, uroku i przepychu. Łączy w sobie ciekawe nuty kwitnącej lipy, drzewa różanego, magnolii, róż, fiołków, brzoskwiń, irysów i wanilii. Zachwyci pewne siebie indywidualistki.
 • Zapach Envy
  Stworzona przez Gucciego "zazdrość" to klasyka kobiecych zapachów dla pań przebojowych, zdecydowanych, które wiedzą, czego chcą i potrafią to osiągnąć. Zapach jest wciągający i tajemniczy, z dominacją wyrazistych, słodkich nut: piwonii, ananasa, róży, różowego pieprzu, granatu i drzewa sandałowego.
 • Perfumy No. 5
  Słynne Channel No. 5 to klasyka kobiecych zapachów, porównywana często do małej czarnej. Mimo skojarzeń ze zmysłową Marilyn Monroe, zapach jest raczej chłodny, łagodny i powściągliwy, idealny dla kobiet w średnim wieku. Łączy ze sobą słodycz jaśminu, róży i wanilii ze świeżością ylang ylang i irysów. Jest ponadczasowym symbolem elegancji i luksusu.
 • Zapach Allure
  Kolejny słynny zapach wykreowany przez Coco Channel. Są bardzo miękkie i zmysłowe. Nic dziwnego - allure oznacza "urok", zatem kobieta otoczona tymi perfumami czuje się bardziej kobieca i pociągająca. Mimo tego zapach ma klasę, jest bardzo subtelny i nie prowokuje - wydaje się być idealnym wyborem dla pań, które osiągnęły pełnię kobiecości, jednak nie chcą tego manifestować. Ta klasyka kobiecych zapachów zawiera dominujące nuty owocowe - cytrynę, mandarynkę i brzoskwinię otoczone kompozycją kwiatów lilii wolnej, drzewa sandałowego, wanilii i jaśminu.