Klasyka męskich zapachów: wybór perfum dla panów

Klasyka męskich zapachów to nie tylko znane, ponadczasowe marki, ale także odpowiednio dopasowane do osobowości nuty zapachowe.

Zwolennik prostej elegancji, nieskromny uwodziciel, szalony buntownik lubiący wyzwania czy może romantyczna dusza? Klasyka męskich zapachów bowiem odsłania przed każdą kobietą wyjątkowe kombinacje otulające zmysły, od ciepłych i świeżych do energetycznych, zmysłowych i korzennych. Każdy mężczyzna potrzebuje odrębnej zapachowej nuty, która będzie współgrała z jego osobowością, wykonywanym zawodem czy zainteresowaniami.

Klasyka męskich zapachów – Hugo Boss no. 6

Hugo Boss to jeden z największych twórców zapachów dla mężczyzn bez względu na wiek czy status zawodowy. Mówi się o nim, że zawsze będzie na czasie i że każdy prawdziwy mężczyzna powinien go mieć. To świeży zapach na którego składają się min. cytrusy, cynamon, bergamotka czy nuty bazowe: drzewo sandałowe, wetiwera, drzewo oliwkowe a sercem zapachu jest mech, goździk i geranium. Na pewno można uznać go za odważny, ale także bardzo trwały i seksowny.

Chanel – pożądana innowacja

Projektowane przez paryski dom mody perfumy, niosą ze sobą ponadczasowość i zaliczają się do bestsellerów, jakie tworzy klasyka męskich zapachów. Poczucie stylu oraz innowacyjność wyrażają się każdej z wersji Chanel dla mężczyzn. Chanel Allure Homme, to połączenie orientalnych nut z cytrusami, dzięki którym mężczyzna poczuje się uwodzicielem. Lżejsza wersja tego zapachu to Allure Sport, która wyrazić się może w sylwetce sportowca. Jest coś także dla pewnych siebie osobowości, które kuszą pikanterią i ucieleśniają cechy egoisty (Chanel Egoiste Pour Homme), zaś platynowy jego odpowiednik symbolizuje męskość i energię, która wyłania się dzięki lawendzie i kumarynie.

Lacoste Pour Homme

Naturalność i świeżość to znaki szczególnego marki Lacoste, to także klasyka męskich zapachów. To marka kojarząca się pasją i entuzjazmem, który odzwierciedla się w elegancji i pasji godnej każdego sportowca. Lacoste Pour Homme, to zapach dla mężczyzny, który chce uwodzić, chce być świeży. Jałowiec, piżmo, cynamon śliwka sprawiają, iż zapach utrzymuje się długo a drzewo sandałowe i rum dodają egzotyczności.

Klasyka męskich zapachów – Calvin Klein Obsession for men

To ponadczasowy ostry zapach przeznaczony dla dojrzałych mężczyzn, którzy emanują namiętnością i determinacją, dlatego też zalicza CK Obsession for men to klasyka męskich zapachów. Nuty przeważające w tej kompozycji to : grejpfrut, mandarynka, jaśmin, kolendra, wetiwer czy mech dębowy. Tworzy to ciepłą, orientalną klasykę, której słodkości dodaje wanilia. Perfumy są silne i trwałe, dlatego nie należy ich nadużywać, gdyż mogą być dla innych przytłaczające.