Koktajle bezalkoholowe: Ipanema, Virgin colada, Taxi driver

Koktajle bezalkoholowe to świetna alternatywa dla drinków. Wśród wielu istniejących przepisów każdy znajdzie coś dla siebie.

Koktajle bezalkoholowe, jak sama nazwa wskazuje nie zawierają w swoim składzie alkoholu. Uzyskujemy je poprzez połączenie różnych typów płynów, niebędących alkoholami, oraz przypraw czy świeżych owoców. Są idealnym wyjściem dla osób nieprzepadających za wysokoprocentowymi napojami oraz dla kierowców, czy kobiet w ciąży. Poniżej kilka przepisów na koktajle bezalkoholowe godne wypróbowania.

 

 • Drink Ipanema
  Przepis na te koktajle bezalkoholowe pochodzi z serca Brazylii. Jest łatwy i szybki do przygotowania. Zachwyca swoim kolorem, kojarząc się z egzotyką, a przy tym jest bardzo orzeźwiający. Idealnie nadaje się do zaspokojenia pragnienia podczas upalnych dni.
  Składniki potrzebne do przygotowania dwóch porcji:
  limonki – 4 sztuki
  świeży imbir
  cukier trzcinowy – 4 łyżki
  200 mililitrów Sprite
  pokruszony lód – 2 szklanki
  listki świeżej bazylii do dekoracji
  Limonki należy umyć i sparzyć wrzątkiem. Z 3 sztuk wycisnąć świeży sok. Imbir umyć i pokroić w drobne kawałeczki. Wymieszać dokładnie Sprite z sokiem z limonek, imbirem i cukrem. Dodać pokruszony lód. Jeśli nie dysponujemy kruszarką do lodu, możemy lód w kostkach pokruszyć tłuczniem lub blenderem. Napełnić szklanki napojem. Dodać jeszcze trochę pokruszonego lodu oraz pokrojoną w plasterki limonkę. Całość udekorować listkami świeżej bazylii.
 • Drink Virgin colada.
  Te koktajle bezalkoholowe są mniej znaną odmianą niezwykle popularnej Pina colady. To coś dla miłośników słodkiego smaku i ananasów. Aby przygotować dwie porcje będziemy potrzebować:
  250 mililitrów soku ananasowego
  150 mililitrów mleczka kokosowego
  50 mililitrów soku z limonki
  2 łyżeczki śmietanki
  lód kruszony
  plasterki ananasa do dekoracji
  Wszystkie składniki zmiksować. Do wysokich szklanek wsypać trochę skruszonego lodu i wlać koktajl. Udekorować plasterkiem ananasa oraz słomką.
 • Drink Taxi driver.
  Mało znanym przepisem na koktajle bezalkoholowe w naszym kraju jest Taxi driver. Zasługuje na uwagę dzięki wyjątkowemu smakowi i prostocie przygotowania. Wymagane składniki do przyrządzenia dwóch porcji:
  300 mililitrów soku pomarańczowego
  100 mililitrów ekstraktu z wanilii
  laska wanilii
  plasterki pomarańczy do dekoracji
  kruszony lód
  Sok pomarańczowy zmiksować z ekstraktem z wanilii. Następnie dodać skruszony lód i wymieszać. Przygotowany koktajl przelać do naczyń – najlepiej prezentują się w typowych kieliszkach do martini. Do każdego kieliszka wsadzić po kawałku laski wanilii oraz udekorować plasterkiem pomarańczy.
Z nami zarobisz łatwo i szybko