Kombinezon motocyklowy - podstawowe wyposażenie motocyklisty

Kombinezon motocyklowy to podstawowe wyposażenie motocyklisty, to nasze zabezpieczenie przed bolesną rehabilitacją i niewątpliwie również szyk na ulicy.

Na początku sezonu wszyscy zaczynają myśleć o skompletowaniu czy uzupełnieniu garderoby motocyklowej. Podstawowym wyposażeniem każdego motocyklisty powinien być między innymi kombinezon motocyklowy. Jest on niezbędną ochroną podczas wypadku, których przykładowe skutki można obejrzeć w wielu krótkich filmach dostępnych w serwisach internetowych.

Jak dobrać kombinezon motocyklowy
Na początku XXI wieku, by zapewnić jak najlepszą ochronę użytkownikom, producenci kombinezonów używają technologii rodem z promów kosmicznych – takie ubranie zawiera na przykład liczne wstawki z tytanu, kevlaru czy magnezu. Do tego materiał, z jakiego jest najczęściej wykonany jest trójwarstwowy – tekstylny lub skórzany ze skóry bydlęcej grubości minimum 1.2 milimetra, a w wersjach z górnej półki nawet 1.4 milimetra.
Wybór rozpoczyna się w momencie, kiedy decydujemy, czy będzie to kombinezon skórzany czy tekstylny, jedno czy dwuczęściowy. Dla żadnych mocnych wrażeń czyli na tor zdecydowanie polecany jest jednoczęściowy, na ulicę raczej dwuczęściowy – dla wygody. Tekstylny nadaje się świetnie, jeśli nie będziemy jeździli po torze a tylko na wypady za miasto – ten typ kombinezonów motocyklowych lepiej oddaje ciepło, lepiej oddycha, jest bardziej uniwersalny i wodoodporny. Skóra natomiast jest wytrzymalsza na ścieranie i ładniej wygląda. Kolejna ważna sprawa to nasz budżet. Ceny kombinezonów motocyklowych rozpoczynają się od 800, a kończą nawet na 10000 złotych, jeśli zamówimy na szyty na miarę strój w jednej z wiodących włoskich firm.

Jak wybrać rozmiar?
Absolutnie nie powinniśmy kupować kombinezonu motocyklowego bez przymierzania. Skórzany musi być idealnie dopasowany a nowy, musi być kupiony jeden rozmiar mniejszy od naszego, ponieważ skóra dopasowuje się do ciała i po kilku przejażdżkach taki "za mały" kombinezon okazuje się idealnie dopasowany, to będzie nasza "druga" skóra. Z czasem w chłodniejsze pory roku zmieścimy pod niego nawet grubszy polar. Dobry kombinezon motocyklowy ładnie wygląda, poprawia naszą widoczność, i co najważniejsze, chroni naszą skórę, ponieważ jego odporność na ścieranie jest kilkadziesiąt razy większa niż zwykłych jeansów a wszyte w niego protektory i wzmocnienia chronią przed złamaniami.