Komputerowe ekrany 3D - co potrafią

Komputerowe ekrany 3D potrafią za pomocą najlepszej rozdzielczości, najlepszej jakości dźwięku i obrazu, ukazać wspaniały świat 3D wyświetlany w tej technologii.

Komputerowe ekrany 3D dzięki najbardziej rozwiniętej technologii współpracują z najlepszymi komputerowymi kartami graficznymi wykorzystując najdalej idące właściwości obrazu i dźwięku. Monitory 3D za pomocą specjalnych parametrów rozdzielczości potrafią ukazać największą jak dotąd uzyskaną głębie obrazu. W ostatnim czasie z uwagi na zwiększoną liczbę użytkowników, którzy wykorzystywali ekrany 3D do reklamy zaczęto stosować obudowy zbudowane z najwyższej jakości metalu z możliwością zastosowania szyby ochronnej z grubego, hartowanego szkła antyrefleksyjnego.

Funkcje komputerowych ekranów 3D
Atutem zaliczanym do wspaniałych właściwości trójwymiarowego świata jest najwyższej jakości funkcja multi-screen czyli tworzenie sekwencyjnych obrazów ręcznie lub automatycznie. W najnowszych monitorach trójwymiarowych jest wbudowany odtwarzacz multimedialny przede wszystkim służący do zastosowań reklamowych, ale nie tylko ciekawostką może być funkcja służąca firmom do monitoringu lub prezentacji danych. Z praktycznej strony komputerowe ekrany 3D potrafią wszystko, to najbogatsze połączenie funkcji telewizorów panoramicznych, telewizji satelitarnej i technologii komputerowej. W całości tworzą zestaw, który można wykorzystać do wielu celów życia codziennego, pracy, jak również do reklamy.

Zalety komputerowych ekranów 3D
Najdroższe i najlepszej jakości monitory zawierają matrycę typu S-PVA czyli Patterned Vertical Aligment co w przetłumaczeniu na język polski oznacza Umodelowane Pionowe Wyrównanie. Funkcja ta zapewnia najwyższe wartości parametrów czerni, podświetlenia i szerokości kąta widzenia. W praktyce oznacza to, że kąt widzenia, który w przypadku tego typu ekranów może wynosić nawet 178 stopni gwarantuje nam idealne nasycenie barw i kontrast także gdy na ekran patrzy się z linii przekątnej. Ogromną zaletą jest wysoka rozdzielczość rzeczywistego rozmiaru wyświetlanego obrazu, w parze z najszybszym jak na razie uzyskanym czasem reakcji matrycy daje widzom niesamowite i niezapomniane doznania. Dodatkowo wbudowany odtwarzacz multimedialny do zastosowań reklamowych może spowodować szybki zwrot inwestycji. Najwyższa jakość najpopularniejszej opcji High-definition zapewnia osobie wpatrującej się w ekran wrażenie pełnego uczestniczenia przykładowo w zdarzeniu sportowym, programie przyrodniczym jak również w widowisku koncertowym, zapewnia niezapomniane chwile i przenosi na wyższy wymiar obrazu.

Wady komputerowych ekranów 3D
Największym zaskoczeniem są przede wszystkim warunki gwarancyjne dla tego typu technologii, a w szczególności punkt zawierający klauzulę o godzinach użytkowania sprzętu, najczęściej występuje czas osiemnastu godzin, jeżeli użytkownik przekroczy podany czas godzin dziennie nie będzie mógł skorzystać z warunków gwarancyjnych. Biorąc pod uwagę zastosowanie reklamowe taka wada może mieć ogromne znaczenie. Komputerowe ekrany 3D nie należą do grupy cienkich monitorów plazmowych ze względu na technologię wykorzystującą głębię kolorów, a co dodatkowo przekłada się również na wagę. Na rynku komputerowym jak i telewizyjnym nie występuje duży wybór programów telewizyjnych czy gier komputerowych wykorzystujących technologię 3D, przez co nie zawsze pełny innowacji system trójwymiarowego obrazu znajduje zastosowanie w domowym systemie komputerowym lub telewizyjnym.