Kozieradka lekarstwem na wypadanie włosów

Wywar z kozieradki pospolitej doskonałym domowym sposobem na wypadanie włosów i ich regenerację.

Kozieradka pospolita jest rośliną zielną z rodziny bobowatych, uprawianą niemal na całym świecie. Sama roślina ma nieprzyjemny i mdły zapach, lecz jej nasiona mogą się okazać doskonałym lekarstwem i naszym głównym sprzymierzeńcem w walce z wypadaniem włosów.

Niepozorne źródło pięknych i zdrowych włosów
Kozieradka jest rośliną niepozorną, lecz wpływa pozytywnie na wiele chorób dręczących nasz organizm. Jej składniki działają bowiem hormonalnie i mają duże właściwości anaboliczne. Głównym surowcem, z którego wyodrębnia się napar wpływający na regenerację i zaprzestanie wypadania włosów jest nasienie kozieradki. Występuje ono pod łacińską nazwą Semen Foenugraeci. Nasiona są sprzedawane zazwyczaj w dwóch postaciach: w opakowaniach lub w postaci mielonej. Oczywiście najlepiej jest kupować zmielone nasiona, bowiem najłatwiej jest z nich przyrządzić napar. To właśnie on wpływa pozytywnie na pobudzenie stref rozrodczych włosów poprzez zdolność pobudzania syntezy białek, zwiększenie stężenia hemoglobiny oraz liczby erytrocytów we krwi, a tym samym powstrzymuje wypadanie włosów.

Sposób przygotowania naparu
Nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane przez wiele różnych czynników, wśród których prym wiodą zwłaszcza czynniki charakterystyczne dla destrukcyjnego wpływu współczesnej cywilizacji na nasze życie: choroby, zaburzenia hormonalne, stres, nieprawidłowe i szybkie odżywianie tak zwanymi fast foodami.
Jeżeli naszym włosom brakuje połysku, wypadają, są suche albo zniszczone zabiegami fryzjerskimi, rozdwajają się, łamią lub mają tendencję do występowania łupieżu – znakomitym sposobem na zwalczenie tych negatywnych efektów będzie zastosowanie wywaru z kozieradki. To właśnie jej nasiona wpływają na regenerację i wypadanie włosów. W celu przygotowania wywaru zalewamy trzy łyżki nasion sto pięćdziesięcioma mililitrami wody, całość gotujemy i odstawiamy na minimum trzydzieści minut. Następnie powstały w ten sposób wywar wcieramy we włosy, które owijamy folią spożywczą na trzy godziny, a po upływie tego czasu płuczemy w wywarze łopianowym. Zabieg ten powtarzamy co pięć dni, a jego regularność pozwoli nam osiągnąć sukces i trwale zastopuje wypadanie włosów.

Nie zapominajmy o tym, iż nasze włosy wzrastają w bardzo powolnym tempie, a w związku z tym oznaki poprawy po zastosowaniu naparu z nasion kozieradki pospolitej zauważymy dopiero po około czterech, pięciu tygodniach. Uzbrójmy się więc w cierpliwość i czekajmy na piękne, zdrowe i lśniące włosy. Nasze włosy na to zasługują.