Kreatyna z aminokwasami - co gwarantuje ten zestaw?

Kreatyna z aminokwasami to zestaw gwarantujący przyrost masy mięśniowej, połączony z dużą energią, przeznaczony dla ludzi aktywnych, głównie sportowców.

Kreatyna z aminokwasami to połączenie często wykorzystywane przez sportowców, zarówno tych uprawiających sporty siłowe, jak i kulturystykę. Kreatyna to związek azotowy, powstający z glicyny – najprostszego aminokwasu, wchodzącego w skład białek i argininy, endogennego aminokwasu zasadowego, występującego we wszystkich białkach roślinnych i zwierzęcych. Niewielka jej ilość przechowywana jest w komórkach mięśniowych, jej rola sprowadza się do wytworzenia i przenoszenia cząsteczki odpowiedzialnej za produkcję energii. Aminokwasy to liczne związki organiczne, występujące powszechnie w organizmach zwierzęcych, roślinnych i drobnoustrojach, jako budulec ich białek. Biorą udział w biosyntezie wielu związków.

Działanie kreatyny z aminokwasami

Kreatyna z aminokwasami ma działanie pobudzające na organizm, bierze udział w procesie produkcji energii, a także znacznie przyspiesza przyrost masy mięśniowej. Takie zestawienie podwaja ilość komórek mięśniowych, a także wpływa na ich regenerację. Organizm ma lepszą wydolność, zawdzięczając to dłuższym i bardziej intensywnym treningom, proces odbudowy mięśni staje się szybszy, zmniejsza się widocznie tkanka tłuszczowa. Efekt połączenia kreatyny z aminokwasami widoczny jest już po krótkim czasie, zazwyczaj następuje to, po około kilkunastu dniach, mięśnie stają się pokaźnej wielkości. Zachodzi tutaj szereg, różnych reakcji w organizmie, które sprawiają, że więcej wody wchłanianej jest przez komórki mięśniowe. To powoduje napięcie wewnątrzkomórkowe, organizm otrzymuje sygnał anaboliczny, w konsekwencji mięśnie pobudzone są do przyrostu masy i siły. Aminokwasy zawarte w zestawie mają za zadanie chronić przed rozpadem białka mięśniowe, jak również stymulować organizm do wykorzystywania energii z zapasów tłuszczowych, co doprowadzić ma do szybszej i pełniejszej regeneracji mięśni.

Kreatyna z aminokwasami dla sportowców

U sportowców, także ludzi aktywnych najintensywniejsza faza przyrostu ma miejsce tuż po treningu. Zatem dla regeneracji potrzebne jest jak najszybsze dostarczenie mięśniom substancji odżywczych, najlepiej kreatynę z aminokwasami, które w bardzo krótkim czasie, przedostaną się do krwiobiegu. Sprawniejsze wiązanie białek tkanki mięśniowej, a także utrzymanie na stałym, odpowiednim poziomie bilansu azotowego zapewni natychmiastową obudowę uszkodzonych włókien mięśniowych. Zestawy takie, jak kreatyna z aminokwasami, przyjmowane powinny być zgodnie z zaleceniami producenta, dawka uzależniona jest od wagi wyjściowej przyjmującego. Nowoczesne metody treningowe, połączone z odpowiednią dietą, włącznie z odżywkami, zawierającymi połączenie kreatyny z aminokwasami, umożliwiają pozyskanie wspaniałej sylwetki, a zawodowym sportowcom zdobycie najcenniejszych nagród. Połączenie kreatyny z aminokwasami popularne, zwłaszcza w kulturystyce, a jej efekty widoczne w różnych miejscach treningowych, głównie siłowni.