Książka na weekend - propozycje

Dobrą książka na weekend, taki deszczowy ale też taki na plaży, będzie powieść fantastyczna, romantyczna lub trzymający w napięciu kryminał.

W piątki, kiedy wracamy do domu i już planujemy słoneczny weekend, często nasz humor psuje prognoza pogody. Najlepiej sięgnąć wówczas po jedną z naszych weekendowych książek, które pomogą odwrócić uwagę od niezrealizowanych planów. A jeśli słońce mocno świeci, wybieramy się na plażę i zamierzamy leżeć na kocu, poopalać się trochę to upojny romans bądź magiczna opowieść mogą nam trochę ubarwić tę chwilę. Książka na weekend to rozwiązanie na długie pochmurne popołudnia.

Przenieśmy się do innego świata

Osiągniemy to dzięki książkom z gatunku fantastyki. Tutaj zdecydowanie warto polecić twórczość Terry’ego Pratchetta i jego niezastąpiony "Świat Dysku". Spora ilość tomów, podzielona na wiele cyklów, z pewnością zajmie nam wiele weekendów i pozwoli się trochę odprężyć. Polską fantastykę z dumą zaprezentować może Jacek Piekara i krótki cykl o Alicji, bądź znacznie dłuższa historia Mordimera Madderdina. Książki te czyta się jednym tchem, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i zatopić w swoich stronicach. Stanowią zatem idelną propozycję książki na weekend.

Może coś romantycznego?

Weekendowy romans z książką, polecany głównie dla pań, choć niekoniecznie. Warto sięgnąć po "Ptaki ciernistych krzewów" Colleen McCullough, historię młodej dziewczyny i katolickiego księdza, opowieść, jak nietrudno siędomyśleć, nie przedstawia cukierkowej miłości, lecz zdecydowanie jest godna uwagi. Światowy bestseller Ruiza Zafona zatytułowany "Cień wiatru" przeniesie nas do pięknej Barcelony. Książka ta ukazuje czytelnikowi swój bogaty język, wspaniałe postaci oraz elementy grozy. Przy takiej historii po prostu nie można się znudzić.

Kryminały godne polecenia

Agathy Christie przedstawiać nie trzeba, jej historie znane są niemal każdemu i ze spokojem każda z nich może się stać naszą weekendową książką. Dla fanów Joanny Chmielewskiej doskonałą propozycją może być jej nowa powieść "Gwałt", a tym, którzy jeszcze nie zagłębili się we wcześniejsze historie z pewnością wiele tytułów przypadnie do gustu. Weekendowe książki są świetnym zwieńczeniem tygodnia. Pozwolą znów poruszyć wyobraźnię, zajmą się kreowaniem innego świata i zdołają wymazać wszelkie nieprzyjemności nagromadzone od poniedziałku. Książka na weekend jest doskonałą alternatywą dla telewizji - spróbuj i przekonaj się sam!