Laseroterapia w kosmetyce - dla kogo i kiedy

Z dobrodziejstw laseroterapii może skorzystać każdy, kto boryka się z przebarwieniami skóry, niechcianym owłosieniem i tatuażem lub chce odmłodzić cerę.

Laser jest od długiego czasu stosowany między innymi w kosmetyce. Jest to urządzenie emitujące skupioną wiązkę światła, która dociera wgłąb skóry. Laseroterapia znalazła swe zastosowanie w wielu zabiegach upiększających i może z niej korzystać prawie każdy, kto chce zadbać o swój wygląd oraz zlikwidować jego niedoskonałości.

 

 

  • Terapia zmian i przebarwień skórnych za pomocą lasera

Jeśli skóra jest cienka, wrażliwa, podatna na zaczerwienienia to posiada zwykle wiele popękanych i rozszerzonych naczynek. Bardzo skuteczną terapią dla właścicieli cery naczynkowej jest zamykanie popękanych naczyń krwionośnych światłem lasera. Już kilka zabiegów wyraźnie obkurczy naczynka. Ponadto za pomocą laseroterapii można również skutecznie i szybko usuwać wszelkie przebarwienia na skórze. Światło lasera potrafi usunąć nawet tatuaż, jednak w jego miejscu skóra będzie trwale odbarwiona.

 

  • Laseroterapia a depilacja

Laseroterapia jest doskonałym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia. Wiązka laserowa przenika przez skórę, dociera do mieszków włosowych i niszczy cebulki włosów. Po trzech zabiegach nawet 92 procent owłosienia zostaje trwale usunięte. Zbieg jest polecany dla pań, które zawsze chcą mieć gładkie łydki, pachy czy pozbyć się bezpowrotnie nieestetycznego owłosienia twarzy czy innych części ciała. Zdarza się, że w wyniku przeprowadzenia zabiegu pojawia się reakcja alergiczna, blizny czy wrastające włosy.

 

  • Odmładzanie skóry światłem lasera

Naświetlanie skóry światłem lasera wpływa na pobudzenie jej do produkcji kolagenu, którego brakuje skórze tracącej jędrność. Ponadto można wykonać laserem także bardziej inwazyjny zabieg czyli dermabrazję. Polega ona na odparowaniu kilku warstw naskórka, aż do skóry właściwej. W wyniku tego usunięte zostają niewielkie zmarszczki i blizny czy przebarwienia, jednocześnie znacznie poprawia się jędrność skóry. Zabieg poleca się kobietom, których skóra potrzebuje odmłodzenia.

 

  • Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem lasera

Laseroterapia jest polecana osobom z problemem rozszerzonych i popękanych naczynek, a przeciwwskazaniem do zabiegu jest opalona skóra. Ponadto nie można leczyć światłem lasera osób z trądzikiem różowatym, opryszczką, przyjmujących środki antydepresyjne lub cukrzycowe, także kobiet karmiących i ciężarnych. Wszelkie infekcje skórne, choroby nowotworowe oraz przyjmowanie preparatów z witaminą A, jej pochodnymi lub retinolem również jest przeciwwskazaniem do laseroterapii. Należy te preparaty odstawić przynajmniej dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem.