Łatanie dziur w jeansach - tak ci się uda

Podaruj drugą młodość swojej garderobie - łatanie dziur w jeansach najlepszym sposobem by odświeżyć swoją szafę, zaoszczędź pieniądze i być modnym.

Jeansy zawdzięczają swoje istnienie Leviemu Straussowi, to właśnie on
zaprojektował ten rodzaj spodni specjalnie dla amerykańskich górników i farmerów - tak więc początkowo jeansy były odzieżą typowo roboczą. Kto by pomyślał, że w XXI wieku zyskają one tak ogromną popularność wśród całego społeczeństwa. W jeansy ubierają się nie tylko ludzie młodzi, ale także osoby w podeszłym wieku, co więcej stały się one podstawą garderoby sławnych ludzi sukcesu. Z biegiem czasu spodnie te bardzo ewoluowały, zmieniały się kroje i kolory - w sklepach możemy znaleźć proste klasyczne kroje, jak i te bardziej ekstrawaganckie. Dlatego powinniśmy przeglądnąć swoją garderobę, może znajdziemy na dnie szafy jakieś zapomniane, stare spodnie. Poprzez takie zabiegi jak łatanie dziur w jeansach możemy skutecznie je odnowić i sprawić, że posłużą nam w kolejnych sezonach.

 

W jaki sposób "odmłodzić" swoje jeansy

  • Najprostszą metodą jest łatanie dziur w jeansach powstałych w wyniku użytkowania naszych spodni. Nie koniecznie jednak trzeba od razu wziąć się za przyszywanie tak zwanej "łaty". W sklepach z pasmanterią dostępne są różnego rodzaju naszywki, które po umiejętnym przyszyciu na dziurę czy przetarcie będą wyglądały modnie i efektownie.
  • Dziury w jeansach możemy łatać w inny, ale równie modny sposób. Wystarczy z wewnętrznej strony, pod dziurę lub przetarcie podłożyć kawałek materiału (najlepiej jeansu w ciemniejszym kolorze) i przyszyć. Taki zabieg jest bardzo efektowny, a jeansy wyglądają, jakby zostały zakupione w modnym sklepie odzieżowym.
  • Niektórych dziur nie trzeba łatać wcale. Jeśli jesteś przebojową, odważną osobą, możesz nosić podarte (w granicach rozsądku i dobrego smaku) jeansy - nadają one wówczas Twojej stylizacji rockowego smaku.

Czego potrzebujesz
Łatanie dziur w jeansach nie jest kosztowne, wystarczy kawałek materiału, igła, nitka i dobre chęci. Najlepsze jest to, że możesz zrobić to samodzielnie. Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także będziesz miał ogromną satysfakcję z tego, że jesteś oryginalny i sam potrafisz "ubarwić" swoją garderobę. Ostatnio bardzo modne stały się wszelkiego rodzaju przetarcia, wytarcia, a nawet dziury - im jeansy wyglądają na starsze i bardziej wyeksploatowane, tym lepiej. Zastanów się, po co wyrzucać stare jeansy - zawsze możesz spróbować je odnowić. Dlatego powinniśmy przeglądnąć swoją garderobę, może znajdziemy na dnie szafy jakieś zapomniane, stare jeansy. Wystarczy kilka poprawek, może łatanie dziury w jeansach, czy umyślne zrobienie przetarcia. Bardzo często za nieduże pieniądze możemy podarować naszym jeansom drugie "modne" życie.