Latynoskie rytmy zumby

Marzeniem większości osób starających się o smukłą sylwetkę i żelazną kondycję jest uzyskanie efektów bez żmudnych ćwiczeń.Właśnie dla nich powstała łącząca taniec i aerobic zumba.

W połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku kolumbijski instruktor fitness, Alberto "Beto" Perez zapomniał zabrać na prowadzone przez siebie zajęcia aerobiku taśm z muzyką do ćwiczeń. Aby nie odwoływać zajęć, pobiegł do samochodu po kasety ze swoimi ulubionymi latynoskimi rytmami – salsą oraz merengue – i na poczekaniu ułożył do nich odpowiednie układy taneczne. Tak właśnie narodziła się zumba, która przebojem wdarła się do klubów fitness na całym świecie.

 

 

  • Gorące rytmy

Zumba to przede wszystkim połączenie treningu cardio z podstawowymi krokami merengue, salsy, mambo, cumbii, reggaetonu i samby, często urozmaicone także elementami tańca brzucha, twista, flamenco czy afro. Układy taneczne, o różnym stopniu trudności, towarzyszą każdemu utworowi muzycznemu osobno, dlatego też każdy łatwo znajdzie swój ulubiony układ. Dodatkowo, treningi posiadają różne stopnie trudności. Oprócz klasycznej Zumby, skierowanej do najszerszej grupy odbiorców, w ofercie klubów fitness znajduje się także Zumba Toning, przeznaczona dla osób preferujących treningi mocniej rzeźbiące sylwetkę. Podczas tego rodzaju ćwiczeń wykorzystuje się lekkie ciężarki, które pełnią również rolę instrumentu muzycznego, przypominającego marakasy. Kolejne odmiany, to bardziej spokojna Zumba Gold, skierowana do osób starszych i Zumbatomic, stworzona specjalnie dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, wykorzystująca elementy gier i zabaw. Dla osób preferujących zajęcia w wodzie, powstała Aqua Zumba, często zwana po prostu „imprezą w basenie” – o nieco wolniejszym, ze względu na opór wody, tempie.

 

  • Przyjemne z pożytecznym

Zumba lubi zaskakiwać – najpierw dobrą zabawą i łatwością wykonywania ćwiczeń, a później błyskawicznym uzyskaniem smukłej i sprężystej sylwetki. Podczas godzinnego treningu można spalić nawet 600kcal! Innowacyjna formuła ćwiczeń sprawia, że zajęcia nigdy nie są monotonne, a ich uczestnicy czują się jakby brali udział w fantastycznej imprezie. Zumba jest szczególnie popularna wśród pań, które z przyjemnością zauważają wzrost pewności siebie i większą świadomość własnego ciała, bardzo przydatne nie tylko na klubowym parkiecie, ale też w codziennym życiu. Gwarancja dobrej zabawy i poprawy kondycji fizycznej coraz częściej zachęca także panów do uczestniczenia w zajęciach. Jakkolwiek podczas każdej aktywności fizycznej organizm wytwarza serotoninę, czyli hormon szczęścia, latynoskie rytmy zumby dodatkowo sprawiają, że podczas godzinnych ćwiczeń można zapomnieć o stresie i naładować się pozytywną energią na dłużej.