Laurka dla dziadków - jak ją wykonać?

Laurka dla dziadków może być wykonana w rozmaity sposób i z najróżniejszych materiałów, takich jak: farbki, bibuła czy nawet kolorowe nitki muliny.

Dzień, w którym swoje święto obchodzą dziadkowie to idealna okazja do tego, aby zachęcić dziecko do stworzenia laurki. Wiele maluchów wykonuje je w szkole bądź przedszkolu jednak dzieci, które nie mają takiej możliwości powinny spróbować pod nadzorem rodziców wykonać je samodzielne w domu. Aby przygotować laurkę dla dziadków dziecko potrzebuje tylko kilku elementów, które często już posiada lub, które może stworzyć wykorzystując przedmioty codziennego użytku, takie jak: kolorowe, fantazyjnie pozwijane nitki muliny lub włóczki.

Pomysłowe laurki dla dziadków

Najprostszym sposobem wykonania pięknej laurki jest jej namalowanie. Można do tego wykorzystać kredki, mazaki, farbki, pastele a także brokatowe kleje. Zadaniem rodzica jest w tym wypadku tylko przygotowanie podkładu w postaci złożonej na pół kartki brystolu lub innej tekturki, która będzie na tyle sztywna, aby laurkę można było bez problemu postawić. Takie kartki mogą z powodzeniem wykonywać także dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie pisać. Laurki można ozdabiać na rozmaite sposoby. Dziecko może przyklejać na nich różne dodatki w postaci kolorowych wstążeczek, liści czy kwiatów. Wiele zależy tu od tego, czym akurat dysponuje maluch i jaki ma pomysł na swoją kartkę. Zamiast malunków dziecko może także wykonać efektowną wycinankę. W tym celu konieczne będzie mu zapewnienie dostępu do kolorowego papieru bądź też bibuły oraz do kleju. Mniejszym dzieciom można zaproponować wyrywanie niewielkich kawałków papieru, zaś starszym maluchom można pozwolić na skorzystanie z nożyczek.

Nietypowe kartki z życzeniami

Dzieciom, które wyróżniają się nieco większą kreatywnością i zdolnościami można zaproponować stworzenie kolorowego witraża. Do jego przygotowania konieczne będzie przygotowanie nożyczek oraz cienkiej bibuły, którą nabyć można w większości sklepów z artykułami papierniczymi. Z tego samego materiału wykonać można także wyklejankę. Dziecko rwie bibułę na niewielkie kawałki, z których tworzy pomięte kulki. Następnie przykleja je na kartce tworząc w ten sposób barwny rysunek. Dla ułatwienia maluchowi zadania można samemu wykonać obramowanie rysunku, który dziecko będzie już samodzielnie wyklejać. Laurka dla dziadków może być także abstrakcyjnie powycinana. Wewnątrz kartki znajdować się może niespodzianka, w postaci trójwymiarowej ozdoby wykonanej na przykład z kolorowego, pozginanego papieru.