Makijaż biedronka krok po kroku

Idealny dla ekstrawaganckich dziewczyn z dużymi pokładami dobrego humoru - makijaż biedronka na pewno wywoła uśmiech na wszystkich twarzach!

W tym sezonie wizażyści stawiają na kolor - mocny, wyrazisty makijaż oczu czy ust świetnie zwraca uwagę. Stawiając na kolor i odrobinę ekstrawagancji, nie tylko przyciągniesz męskie spojrzenia i wywołasz uśmiech, ale także dodasz sobie odwagi i pewności siebie. Zadaniem makijażu jest nie tylko podkreślenie urody czy tuszowanie niedoskonałości i mankamentów, ale przede wszystkim jest sposobem na wyrażenie samej siebie. Kobiety bardzo często dostosowują makijaż do swojego nastroju, humoru, niejednokrotnie do okoliczności i rangi uroczystości. Inaczej malujemy się wychodząc do pracy, a inny makijaż wybieramy idąc na imprezę. Nie oznacza to, że od czasu do czasu nie możemy troszkę zaszaleć. Wtedy też idealny będzie makijaż biedronka.

Dla kogo taki makijaż?
Tego rodzaju makijaż może wykonać prawie każdy; jest on jednak bardziej odpowiedni dla osób młodszych, lubiących oryginalność i ceniących sobie indywidualność. Nie oznacza to jednak, że makijażu biedronka nie może wykonać osoba starsza, bardziej dojrzała. Wszystko zależy od naszej natury, podejścia do życia i odwagi. Najistotniejsze jest to, aby makijaż wyrażał nas samych, w żaden sposób nie ograniczając, a wręcz przeciwnie - dodając nam odwagi i pewności siebie. Pamiętajmy o tym aby dostosować makijaż do okazji, niektóre sytuacje wymagają od nas stonowania, inne wręcz przeciwnie - pozwalają nam zaszaleć i poeksperymentować. Na co dzień malujemy się delikatniej, używamy bardziej naturalnych odcieni; makijaż wieczorowy natomiast jest już odważniejszy i w zdecydowanie bardziej wyraźnych kolorach. Starajmy się więc wybrać taki makijaż, w którym będziemy czuły się komfortowo.

Jak wykonać makijaż biedronka?
Potrzebować będziemy cienia w odcieniach czerwieni. Możemy dostosować odcień do naszej karnacji, typu urody i koloru oczu. Powinniśmy wybrać cień o gęstszej konsystencji, cienie sypkie możemy nakładać wilgotnym aplikatorem co spowoduje, iż nie będzie się on osypywał i nabierze intensywnego, bardziej "soczystego" koloru. Cień nakładamy na całej powierzchni powieki ruchomej oraz do połowy powieki nieruchomej - nie pod sam łuk brwiowy!! Czarnym eyelinerem lub czarna miękką kredką do oczu rysujemy na powiece kropeczki. Przy zewnętrznym kąciku oka staramy się narysować główkę biedronki razem z czułkami. Dolna powiekę delikatnie zaznaczamy zielonym cieniem. Eyelinerem malujemy nóżki biedronki, które imitują nasze dolne rzęsy. Na koniec powinniśmy wytuszować rzęsy, pamiętając o tym by nie tuszować dolnych rzęs.