Makijaż twarzy trójkątnej - triki wizażystów!

Najlepszy makijaż twarzy trójkątnej powinien polegać na przyciemnieniu zbyt szerokich części twarzy oraz rozjaśnieniu jej dolnych, zbyt wąskich partii.

Ideałem kształtu twarzy jest klasyczny owal. Jednakże w naturze rysy twarzy najczęściej odbiegają od kanonu piękna czy wzorów jej symetrii. Niezwykle pomocne w zbliżeniu się do owego ideału są kosmetyki kolorowe. Przy ich umiejętnym użyciu można wykonać taki makijaż twarzy trójkątnej, który przywróci jej proporcje.

 

 

  • Modelowanie podkładem twarzy trójkątnej

By sprawić, żeby twarz o nieregularnych rysach była bardziej bliska symetrii, wystarczy jeden rodzaj kosmetyku w kilku odcieniach. Należy kierować się zasadą, że jaśniejsze odcienie kosmetyków powiększą i uwypuklą optycznie elementy twarzy, na które zostaną nałożone, zaś ciemniejsze odcienie zmniejszą i zwężą te obszary wizualnie. Na początek trzeba całą twarz pokryć cienką warstwą podkładu o odcieniu dopasowanym do koloru cery i szyi. Następnie ciemniejszym podkładem pokrywa się te części twarzy, które należy zmniejszyć optycznie, by twarz wyglądała na proporcjonalną. W tym przypadku są to boki czoła i skronie oraz na sam dół brody (jeśli jest ona spiczasta, zbyt długa lub wystająca). Następnie jaśniejszym podkładem lub jasnym korektorem należy rozjaśnić środek brody. Taki makijaż twarzy trójkątnej, wykonany tylko za pomocą kilku odcieni podkładów, sprawi, że zbyt szerokie czoło wizualnie zwęzi się, zaś dół twarzy poszerzy się i skróci, dodając twarzy symetrii.

 

  • Makijaż dla twarzy trójkątnej przy użyciu bronzera, różu i kredki 

Również przy użyciu różu, bronzera czy kredki można sprawić, że makijaż twarzy trójkątnej skutecznie poprawi jej proporcje. W tym celu różem należy podkreślić kości policzkowe, nanosząc kosmetyk poziomo do linii włosów. Na koniec róż rozciera się pędzlem w kierunku boków twarzy. Bronzer jest kosmetykiem, który pozwoli zbyt szerokie partie twarzy trójkątnej skutecznie "ukryć". Wystarczy nałożyć puder brązujący na boki czoła oraz koniuszek brody - taki zabieg zwęzi za szerokie czoło i skróci optycznie zbyt długą brodę. W makijażu twarzy trójkątnej nie poleca się bardzo mocnego czy przykuwającego wzrok makijażu oczu. Powieki nie powinny być także pomalowane cieniem zbyt wysoko. Należy zaś zadbać, by brwi były dokładnie wydepilowane, wyczesane specjalnym grzebyczkiem lub szczoteczką oraz podkreślone dosyć mocno kredką w kolorze brwi. Na koniec granice wszystkich nałożonych kosmetyków należy rozetrzeć za pomocą dużego pędzla.