Makijaż zombie krok po kroku

Przydymione spojrzenie, blada cera i jasne usta - makijaż zombie będzie hitem każdego balu przebierańców!

Zbliża się szalona impreza w mrocznym klimacie, a ty nie wiesz, jaki makijaż wybrać z tej okazji? Prostym, ale bardzo efektowym rozwiązaniem będzie makijaż zombie. Możesz być pewna, że zrobi on prawdziwą furorę wśród gości, a znajomi będą pod ogromnym wrażeniem twoich umiejętności kosmetycznych. Nie bój się zaszaleć, pokaż swoją przebojowość i wyróżnij się z tłumu. Przekonasz się również o tym, jak wielką frajdę sprawia charakteryzacja i poczujesz się, jak przed występem w teatrze.

 

 • Od czego zacząć?
  Makijaż powinien być wykonany bardzo profesjonalnie, pamiętaj, że musi się on utrzymać przez całą noc. Zacznij od nakładania bazy, która utrwali makijaż i pozwoli Ci czuć się komfortowo. Teraz nałóż bardzo jasny podkład w kremie. Pamiętaj o tym, by kosmetyk rozsmarować równomiernie - efekt ma być spektakularny, ale nie ośmieszający. Do wykonania tego typu makijażu będziesz potrzebowała także ciemnych cieni - czarnych lub w odcieniach granatu czy szarości; czarnego tuszu do rzęs, ciemnej konturówki do oczu i jasnego błyszczyka, którym podkreślisz usta.
 • Hipnotyzujące spojrzenie
  Zacznijmy od makijażu oczu. Przy wewnętrznym kąciku nałóż nieco jaśniejszy cień (może być szary), zewnętrzny natomiast mocno zaakcentuj ciemnym kolorem - najlepiej czarnym. Eyelinerem narysuj mocą czarną kreskę na górnej powiece, tuż przy linii rzęs; pamiętając o tym by wydłużyć ją nieco poza zewnętrzny kącik (uzyskasz wówczas kocie spojrzenie). Dolną powiekę podkreśl ciemnym cieniem i konturówką. Możesz być pewna, że Twoje wyraziste i mroczne spojrzenie spod przydymionych czarnym cieniem powiek, zauroczy niejednego mężczyznę.
 • Blade usta
  Twoje usta powinny być blade. Pierwszy krok to obrysowanie ust jasną konturówką (pamiętaj, aby rysować tuż przy linii ust). "Trupi" kolor uzyskasz dzięki nałożeniu perłowego błyszczyka, a dodatkowo możesz oprószyć usta jasnym cieniem. Pamiętaj, że jest to makijaż zombie, a ty powinnaś wyglądać upiornie, jak postać z zaświatów. Jeżeli makijaż oczu i ust jest gotowy czas przejść do ostatnich poprawek. Pamiętaj, najważniejsze są detale, to one sprawiają, że makijaż jest wyjątkowy i niepowtarzalny.
 • Ostatnie pociągnięcie
  Nadeszła kolej aby podkreślić rzęsy. Powinnaś wybrać tusz w czarnym kolorze. Nałóż jedną warstwę, poczekaj aż wyschnie i po chwili nałóż kolejną. Jeżeli pragniesz naprawdę teatralnego efektu, możesz dokleić sobie sztuczne rzęsy. Co prawda wymaga to cierpliwości i precyzji, ale rezultat będzie zaskakujący, a twoje spojrzenie w stylu zombie powali wszystkich na kolana. Na koniec muśnij twarz porcelanowym sypkim pudrem. Wykonanie makijażu zombie może okazać się fantastyczną zabawą i nowym, kosmetycznym doświadczeniem.