Malezja - co trzeba zobaczyć

Przebywając w Malezji warto odwiedzić między innymi jego dwie stolice – dawną i obecną, park narodowy oraz wysepki pełne niesamowitych okazów fauny i flory.

Malezja to malownicze państwo położone w południowo-wschodniej części Azji, na Półwyspie Malajskim. Jest krajem wyspiarskim, coraz chętniej odwiedzanym przez turystów, a to ze względu na fakt, że przyciąga niezwykłymi krajobrazami, wspaniałymi plażami oraz niesamowitą, typową dla rozwijających się azjatyckich miast architekturą.

 

 

  • Malezyjskie miasta

Największym i najważniejszym miastem Malezji jest jego stolica, Kuala Lumpur. Przebywając w tym mieście warto zobaczyć przede wszystkim dwie najwyższe na świecie, połączone ze sobą bliźniacze wieże Petronas Towers. Oprócz tego warte zobaczenia są hinduskie i muzułmańskie świątynie oraz dzielnica chińska, w której można kupić niemal wszystko. Innym miastem wartym zobaczenia jest Malakka. Jest to dawna stolica państwa, w której podziwiać można wiele zabytkowych budowli. Najstarsze z nich pochodzą aż z XV wieku i są pozostałościami po kolejno panujących w mieście Portugalczykach, Holendrach i Brytyjczykach. W mieście warto odwiedzić także niesamowity meczet Masjid Kampung Kling, który nie posiada kopuły, lecz zdobi go dach w kształcie piramidy.

 

  • Fauna i flora Malezji

Kolejnym miejscem, które powinno się odwiedzić podczas pobytu w tym państwie jest Park Narodowy Taman Negara. Jest to olbrzymi obszar pokryty lasami tropikalnymi, które są ostoją dla licznych zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt – między innymi słoni, tygrysów, różnych gatunków małp naczelnych czy wydr. Warto wziąć także udział w organizowanych w parku wycieczkach po wiszących mostach lub spływach kajakowych, w trakcie których można podziwiać bogactwo flory i fauny, a także spotkać przedstawicieli malezyjskiej rdzennej ludności, czyli członków koczowniczego plemienia Orang Asli.

 

  • Wyspy i wysepki Malezji

Należący do Malezji archipelag Langkawi składa się z 99 wysepek. Warte zobaczenia są tam między innymi farma krokodyli, Park Ptaków czy akwarium z egzotycznymi gatunkami ryb. Jest to również raj dla wielbicieli kąpieli słonecznych, gdyż wyspy otoczone są wspaniałymi piaszczystymi plażami. Miłośnicy nurkowania powinni zaś wybrać się na wyspę Redang. Krystalicznie czysta woda oraz piękne rafy koralowe pełne pływających w nich niezwykłych gatunków ryb oraz żółwi morskich, zapewnią niesamowite przeżycia. Wyspę tą, będącą częścią Morskiego Parku Narodowego, powinni odwiedzić także wielbiciele windsufringu, kajakarstwa czy żeglarstwa, gdyż jej wody stwarzają idealne warunki do uprawiania tych sportów.