Manicure hybrydowy - porady

Aby wykonać trwały i efektowny manicure hybrydowy należy zaopatrzyć się w specjalistyczne akcesoria oraz właściwie przygotować paznokieć do manikiuru.

Manicure hybrydowy, zwany także manikiurem Shellac, to idealna propozycja dla zapracowanych i eleganckich kobiet. Ten rodzaj manikiuru bowiem sprawia, że pomalowane paznokcie pozostają w nienaruszonym stanie nawet przez dwa tygodnie.

 

 

  • Akcesoria niezbędne do zrobienia manikiuru hybrydowego

Do wykonania manikiuru hybrydowego niezbędne są specjalistyczne akcesoria, gdyż tyko takie zagwarantują doskonały efekt oraz wyjątkową trwałość manikiuru. Przede wszystkim potrzebne będą lakiery do paznokci. Niezbędna jest tak zwana baza, lakier kolorowy oraz lakier utwardzający. Są to dosyć drogie lakiery, ale nieodzowne w tego typu manikiurze. Następnym koniecznym elementem do wykonania tego manikiuru jest lampa UV. To jej promieniami utwardzane są bowiem nałożone na paznokcie preparaty. Warto zaopatrzyć się w specjalny płyn odtłuszczający do płytki paznokciowej oraz 100 procentowy aceton, którym zmywa się manicure po dwóch tygodniach. Ponadto trzeba odpowiednio przygotować paznokcie do wykonania manicure Shellac. Do tego celu należy przygotować kopytko lub patyczek do odsuwania skórek, pilnik i polerkę do paznokci.

 

  • Samodzielne wykonanie manicure metodą Shellac

Przed nałożeniem lakierów do manikiuru konieczne jest opiłowanie paznokcia do pożądanego kształtu. Należy zadbać, aby wszelkie nierówności zostały wygładzone na płytce paznokciowej - do tego celu warto użyć specjalnego bloku polerskiego do paznokci. Następnie płytkę przeciera się wacikiem nasączonym płynem odtłuszczającym. Kolejnym krokiem jest naniesienie na paznokieć lakieru podkładowego czyli tak zwanej bazy. Nakłada się ją cienką warstwą na paznokieć, a potem utwardza w lampie UV - tak należy postąpić z każdym paznokciem z osobna. Następnie wybrany kolor specjalnego lakieru nakłada się na pomalowaną i utwardzoną bazę. Tak jak w przypadku lakieru podkładowego należy każdy paznokieć pomalowany lakierem kolorowym utwardzić światłem lampy UV przez 2 minuty. Kolejny etap to nałożenie na paznokcie lakieru wykończeniowego i utwardzanie pod lampą. Ostatnimi czynnościami są opiłowanie ewentualnych nierówności na brzegach paznokcia, przemycie paznokci odtłuszczaczem oraz nałożenie oliwki na skórki wokół paznokci. Warto pamiętać, że malując paznokcie specjalnymi lakierami do manikiuru hybrydowego trzeba nanieść je tak, by nie miały bezpośredniego styku ze skórą wokół płytki paznokciowej. Jeśli zachodzi konieczność naniesienia drugiej warstwy lakieru kolorowego trzeba najpierw utwardzić poprzednią warstwę w świetle lamy UV.