Masaż gorącymi kamieniami - raj dla ciała!

Kojący i regenerujący masaż gorącymi kamieniami uspokaja umysł, relaksuje ciało, wpływa na kondycję skóry oraz usprawnia działanie układu krwionośnego.

Masaż gorącymi kamieniami przywraca funkcjonalną równowagę całego ciała. Wykonywany jest za pomocą nagrzanych bazaltowych kamieni wulkanicznych, którymi masuje się ciało. Technika tego zabiegu wywodzi się z tradycji plemion indiańskich.

 

 

  • Specyfika masażu gorącymi kamieniami

Najważniejszym elementem masażu gorącymi kamieniami są podgrzane do odpowiedniej temperatury bazaltowe kamienie. Są one częściami zastygłej lawy wulkanicznej i posiadają właściwości długiego magazynowania ciepła, które równie łatwo oddają skórze podczas masażu. Najpierw układa się gorące kamienie na ciele w miejscach, gdzie znajdują się czakry. Są to miejsca, w których krzyżuje się ze sobą wiele kanałów energetycznych - są więc swoistymi ośrodkami energii. Gorące kamienie ułożone w okolicach czakr powodują, że kanały odblokowują się. Ponadto podczas zabiegu mniejsze kamienie umieszcza się, w celu stymulowania zakończeń nerwowych, także miedzy palcami stóp, dłoni oraz na twarzy. Masaż ciała wykonywany jest gorącymi kamieniami, a także dłońmi. Zabieg na całe ciało trwa około 80 minut, może być również wykonywany tylko w wybranej jego partii i wtedy jest krótszy.

 

  • Wskazania, przeciwwskazania i zalety masażu nagrzanymi kamieniami

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża, choroby skórne szczególnie zakaźne, zapalne lub urazy naskórka. Masażu kamieniami nie wykonuje się u gorączkujących, chorych na cukrzycę, nadciśnienie, nowotwory, nadczynność tarczycy oraz posiadających wady serca. Przed decyzją o poddaniu się temu masażowi najlepiej poradzić się lekarza. Masaż gorącymi kamieniami jest szczególnie wskazany dla osób zestresowanych, znerwicowanych czy wyczerpanych fizycznie. Ponadto poleca się go także osobom otyłym lub mającym problemy z przemianą materii w organizmie lub częstymi zaparciami. Zabieg ten także stosuje się w przypadku dolegliwości ortopedycznych, rwy kulszowej oraz problemów z krążeniem. Doskonale masaż kamieniami wpływa na osoby będące w rekonwalescencji, szczególnie po przebytych udarach lub innych urazach. Poleca się ten masaż również każdemu, kto cierpi na rozmaite bóle mięśniowe. Ciepło i masaż działają niezwykle relaksująco na całe ciało, a także umysł. Masaż gorącymi kamieniami koi nerwy, łagodzi stres, ale także wpływa zbawiennie na skórę i mięśnie. Zabieg ten bowiem pomaga w walce z cellulitisem, poprawia odżywienie skóry. Ponadto doskonale wpływa na układ krwionośny i limfatyczny oraz regeneruje mięśnie po wysiłku.