Masaż odchudzający - czy da się schudnąć bez wysiłku?

Masaż odchudzający w połączeniu z dietą i ćwiczeniami może sprawić, że walka z dodatkowymi kilogramami będzie znacznie bardziej efektywna.

Moc masażu znana jest ludzkości od tysiącleci. Spośród wielu jego rodzajów – między innymi leczniczego, sportowego czy klasycznego – każdy może wybrać coś dla siebie. Szczególnie interesujący dla osób walczących z nadwagą jest masaż odchudzający, zwany też masażem wyszczuplającym. Jest to masaż, który znajduje się zarówno w ofercie gabinetów masażu, jak i gabinetów kosmetycznych oraz ośrodków SPA. Również centra leczenia otyłości często współpracują z masażystami wykonującymi tego typu masaż.

Jak działa ten rodzaj masażu?

Podstawowym zadaniem masażu odchudzającego jest rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej. Dlatego właśnie masaż ten może być nieprzyjemny, gdyż ugniatanie, uciskanie i oklepywanie jest dość bolesne. Masaż odchudzający zawiera również elementy drenażu limfatycznego, który polepsza ukrwienie skóry i mięśni, czym wyraźnie przyczynia się do przyspieszenia przemiany materii. Dzięki temu rozbite komórki tłuszczowe mogą być wraz z toksynami usunięte z organizmu. Masażysta mocniej masuje zwykle jedynie pośladki, biodra oraz uda, natomiast drenaż limfatyczny obejmuje już całe ciało. Dodatkowo, masaż wyszczuplający wzmacnia przeciążone dodatkowymi kilogramami mięśnie i stawy. Do tego typu masażu wykorzystywane są kremy i olejki zawierające substancje stymulujące metabolizm komórek, spalające tkankę tłuszczową oraz usuwające nadmiar wody z organizmu, takie jak L-karnityna czy ekstrakty z chili lub kakao. Przed przystąpieniem do zabiegu, masażysta powinien zapytać czy nie występują jakieś przeciwwskazania, do których należą między innymi ciąża, zmiany skórne, możliwość wystąpienia krwotoku czy żylaki.

Nie tylko masaż

Jednorazowy masaż wyszczuplający nie jest cudownym środkiem, dzięki któremu można w przeciągu godziny pozbyć się kilku kilogramów. Dopiero poddanie się całej serii zabiegów może przynieść efekty. Warto podkreślić, że podczas masażu rozbijana jest jedynie warstwa tkanki tłuszczowej znajdująca się tuż pod skórą. Komórki tłuszczowe znajdujące się głębiej wciąż pozostają. Dlatego należy pamiętać, że masaż nie może być podstawowym środkiem do uzyskania wymarzonej figury. Walka z dodatkowymi kilogramami wymaga bowiem jednoczesnej walki na kilku frontach. Podczas stosowania masaży należy pamiętać o zasadach zdrowego odżywiania oraz o zapewnieniu sobie codziennej porcji ruchu. Bez nich organizm nie będzie miał możliwości spalenia tej dodatkowej, rozbitej w wyniku masażu, tkanki tłuszczowej. Warto jednak podkreślić, że masaż jest cennym uzupełnieniem kompleksowego zwalczania nadwagi. Masaż odchudzający ma też dodatkową zaletę. Nawet gdy ubytek kilogramów nie będzie znaczny, jędrna, pozbawiona cellulitu skóra optycznie sprawi, że sylwetka będzie prezentowała się o wiele lepiej.