Masaż relaksacyjny idealny po ciężkim dniu

Rozluźniające, niwelujące napięcie mięśniowe oraz uspokajające działanie masażu relaksacyjnego czyni ten zabieg idealnym dla wyczerpanych i zestresowanych.

Masaż relaksacyjny jest to technika masowania, której celem jest pobudzenie oraz odprężenie ciała, jego mięśni i skóry. Ponadto taki zabieg wpływa również na nastrój, niwelując wszelkie skutki stresu oraz działając kojąco na nerwy.

 

 

  • Sposoby wykonania masażu relaksacyjnego

Do masażu relaksacyjnego często wykorzystuje się rozmaite akcesoria, które dodatkowo potęgują odczucie odprężenia. Mogą być to wszelkie bodźce zapachowe, takie jak zapalone kadzidła czy świece albo także słuchowe, na przykład muzyka relaksacyjna. Ponadto terapeuci wykonujący ten zabieg używają do masowania ciała wonnych olejków. Metody przeprowadzania masażu relaksacyjnego są rozmaite. Masażysta może głaskać skórę, poklepywać, rozcierać, ugniatać bądź nawet wstrząsać lub wprawiać ją w wibracje. Głaskanie polega na delikatnym gładzeniu ciała ruchem posuwistym dłoni. Rozcieranie zaś stosuje się najczęściej w okolicach stawów. Ta technika masowania polega na wykonywaniu dłońmi ruchów kulisto-posuwistych wokół stawów. Ugniatanie jest najbardziej intensywną techniką masażu relaksacyjnego. Wykonuje się ją najczęściej na przedramionach, podudziach, rękach i stopach, a także na twarzy, w okolicach policzków, brody i czoła. Ten rodzaj masażu wykonuje się w rytmicznym, delikatnym i spokojnym tempie.

 

  • Korzystne oddziaływanie masażu relaksacyjnego

Masaż relaksacyjny przede wszystkim doskonale wpływa na psychikę, rozładowując i uodporniając na stres oraz powodując, że napięcie mija. Dzieje się tak, ponieważ po zabiegu liczba endorfin zwiększa się (jak na przykład po gimnastyce czy innym wysiłku fizycznym). Ponadto po takim zabiegu mięśnie są zarówno pobudzone, jak i odprężone. Regularnie wykonywany masaż sprawia, że system odpornościowy wzmacnia się, ogólna kondycja ciała, sprawność mięśni i wygląd skóry są znacznie się poprawiają. Ponadto takie zabiegi mogą wpłynąć na polepszenie jakości snu i zminimalizowanie problemów z zasypianiem. Masaż relaksacyjny doskonale poprawia krążenie krwi, wpływając tym samym na funkcjonowanie serca. Zmęczenie, wyczerpanie, depresję, nadpobudliwość, poirytowanie, zbyt wysokie ciśnienie krwi czy objawy zaburzeń koncentracji również mogą zostać przez masaż relaksacyjny zniwelowane. Ponadto zabieg wpływa zbawiennie na wszystkich, którzy cierpią na bóle mięśniowe, szczególnie pleców, a także bóle szyi i głowy. Masaż relaksacyjny doskonale rozluźnia mięśnie i niweluje ich bolesne napięcie spowodowane najczęściej stresem. Jest to ponadto całkowicie bezpieczny zabieg, polecany każdemu, bez względu na wiek czy stan zdrowia.