Masaż szwedzki czystym relaksem

Masaż szwedzki, dzięki specjalnym technikom ucisku, pozwala na odprężenie, przynosi też wiele korzyści dla zdrowia. Jest pomocny między innymi w walce ze skurczami, migreną i astmą.

Masaż szwedzki jest połączeniem kilku najskuteczniejszych technik masażu. Obecnie jest najpopularniejszym rodzajem masażu stosowanym w Europie Zachodniej. Opracowany został na Uniwersytecie Sztokholmskim przez lekarza Pera Henrika Linga, który bazował na technikach ucisku stosowanych w starożytnej Grecji i Rzymie. Masaż szwedzki, oprócz wielu korzyści zdrowotnych, pomaga odprężyć się i zrelaksować. Poleca się go szczególnie osobom, które pierwszy raz korzystają z usług masażysty.

Na czym polega masaż szwedzki?

Decydując się na masaż opatentowany przez Linga, możemy spodziewać się głębokich i dynamicznych ucisków połączonych z różnego rodzaju głaskaniem, rozcieraniem i oklepywaniem. W masażu szwedzkim często stosuje się też ugniatanie i wibracje. Dzięki takim technikom, mięśnie mogą się całkowicie rozluźnić. Masażysta wykonuje ruchy zgodne z kierunkiem krwi pompowanej do serca. Używa głównie dłoni, niekiedy także przedramion i łokci. Masowane są różne partie ciała, w zależności od życzeń klienta. Do masażu szwedzkiego używa się specjalnego olejku. Podczas zabiegu osoba masowana znajduje się w pozycji leżącej. Masowana partia ciała musi być naga i nie mogą się na niej znajdować rany otwarte ani żadne inne uszkodzenia skóry. Często podczas zabiegu stosowana jest także muzyka relaksacyjna i aromaterapia.

Korzyści płynące z masażu

Masaż szwedzki dostarcza wielu korzyści. Przede wszystkim pomaga się odprężyć i zrelaksować, uspokaja system nerwowy, pozwala odpocząć i ułatwia zasypianie. Dodatkowo redukuje napięcie, a nawet pomaga walczyć ze stanami lękowymi. Dzięki odpowiednim ruchom masażysty, zabieg poprawia krążenie krwi i metabolizm organizmu. Często masaż szwedzki zaleca się w przypadku urazów mięśni, pomaga on usunąć z nich kwas mlekowy, czyli przyczynę tak zwanych zakwasów. Masaż zapobiega także skurczom i pomaga w ich leczeniu. Poprawia również ruchomość stawów, jest więc idealny dla sportowców. Szczególnie zaleca się go przed rozgrzewką, by przygotować mięśnie do wysiłku. Ponadto masaż szwedzki jest skuteczny w walce z migrenami oraz astmą. Wspomaga także prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego Oprócz korzyści dla samopoczucia i zdrowia, zabieg poprawia wygląd skóry, redukując opuchlizny powstałe w wyniku zatrzymania płynów w tkankach. Po wykonaniu masażu szwedzkiego klient nie powinien pić alkoholu. Zaleca się natomiast, by pił dużo wody. Pomoże to znacznie wydłużyć działanie masażu.