Maseczki na włosy domowej roboty

Niewielkim kosztem można dbać o każdy typ włosów - suche, przetłuszczone, pozbawione blasku - używając do tego celu maseczek do włosów domowej roboty.

Lśniące i zadbane włosy są niewątpliwie atutem naszej urody. Aby odpowiednio o nie dbać, nie trzeba wcale używać drogich i markowych kosmetyków. Niewielkim nakładem finansowym można przygotować maseczki do włosów domowej roboty. I choć naturalne kosmetyki nie maja ładnego opakowania i nie zawsze zachęcają swoim zapachem, warto po nie sięgnąć. Są bowiem naturalne i skuteczne, co potwierdza wiele pokoleń stosujących je kobiet.

Maseczka na włosy suche
Jeśli mamy suche i łamliwe włosy, warto raz w tygodniu zrobić sobie mleczną płukankę. W tym celu należy na świeżo umyte włosy nałożyć kilka łyżek tłustego mleka i zostawić na 15 minut. Po tym czasie spłukać włosy letnią wodą. Regularnie powtarzany zabieg nawilży nasze włosy i spowoduje, że będą mniej łamliwe.
Na włosy suche pomoże nam również maseczka z żółtka. Składniki potrzebne do jej wykonania to jedno żółtko i po kilka kropel oleju rycynowego i soku z cytryny. Żółtko wymieszać z olejkiem rycynowym i dodać kilka kropel soku z cytryny. Przygotowaną maseczkę należy nałożyć na suche włosy i trzymać około 30 minut. Głowę można zawinąć w ręcznik, dla wzmocnienia efektu. Następnie umyć włosy.

Maseczka na włosy pozbawione blasku
Aby nasze włosy lśniły, należy regularnie nakładać na nie odżywczy kompres. Składniki potrzebne do wykonania kompresu:
- 80 mililitrów oleju roślinnego (około 1/3 pojemności szklanki)
- 1 żółtko
- liść brzozy i liść pokrzywy
- 1 łyżeczka rumianku
- 1 łyżeczka miodu
- 1 łyżeczka soku z cytryny
- kilka kropel olejku rozmarynowego

Olej należy podgrzać i wrzucić do niego rumianek, liść brzozy i pokrzywy a następnie odstawić pod przykryciem na 30 minut. Po tym czasie powstały napar przecedzić i dodać do niego żółtko i resztę składników. Taka maseczkę do włosów domowej roboty należy wetrzeć w wilgotne włosy, a głowę zawinąć ręcznikiem.

Maseczka na włosy przetłuszczające się
Aby zapobiec nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów należy przygotować maseczkę drożdżową. Do jej przygotowania będziemy potrzebować 1 kostkę drożdży i 1 szklankę mleka. Rozgniecione drożdże wymieszaj z mlekiem i powstałą maseczkę nałóż na włosy na 30 minut. Po tym czasie spłucz dokładnie głowę letnią wodą i umyj włosy szamponem do włosów przetłuszczających się.